10.05.2012 12:29


Na Majáles nejlépe devítkou nebo dvanáctkou

Autor: Michaela Rabasová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Více než deset tisíc převážně mladých lidí se zítra sejde v brněnském Komárově. Studentský festival pod širým nebem si vyžádá i dopravní omezení. Jak se tedy zítra dostat na Majáles a zpět domů? Zeptali jsme se nejen pořadatelů, ale i zástupců dopravního podniku.

Brno Linky číslo devět a dvanáct budou zítra nejspíš praskat ve švech. Tisícovky studentů se budou chtít dostat do Komárova, kde na ně čekají oslavy studentského života. „Po dohodě s pořadatelem budeme v odpoledních hodinách dle aktuální potřeby posilovat dopravu na tramvajových linkách z centra města do Komárova. Doporučuji tedy účastníkům využít především linky číslo devět a dvanáct,“ uvádí mluvčí brněnského dopravního podniku Linda Škrancová. Se Škrancovou souhlasí i pořadatelé akce. Příliš nedoporučují přijet vlastním autem. „Parkování v přilehlých ulicích a parkovištích bude kontrolováno policií,“ varuje jeden z organizátorů Štěpán Neubauer.

Těm, kdo mají v plánu využít taxík, vzkazuje Neubauer, aby si domlouvali jako výchozí bod Sokolovu ulici. „Policisté z bezpečnostních důvodů nepovolí zastavení aut v ulici Hněvkovského,“ upřesňuje Neubauer. Tam nebudou v noci zastavovat ani autobusy městské hromadné dopravy. „Autobusy nebudou mezi půl jedenáctou a jednou hodinou ranní obsluhovat zastávky Hněvkovského a Sazenice směrem do centra. Obáváme se, aby návštěvníci nekoordinovaně nepřecházeli přes čtyřproudou silnici. Tramvajová linka číslo dvanáct tedy bude v provozu až do jedné hodiny ranní. Současně posílíme i vybrané noční rozjezdy z Hlavního nádraží,“ vysvětluje Škrancová z dopravního podniku.

Někteří studenti v pátek zvolí i dopravu takzvaně pěšmo. Jednou z doprovodných akcí je majálesový průvod s alegorickými vozy, který vyrazí v jedenáct dopoledne z náměstí Svobody přes Nové sady a dále po stezce až k areálu Hněvkovského. „Pokud se mi podaří přemluvit kamarády, půjdu do průvodu. Jinak asi zvolím dopravu dvanáctkou do Komárova a odtamtud pěšky,“ říká studentka Tereza Formáčková.

Brněnský Majáles je jako oslava krás studentského života pořádán už od roku 2004. Do jeho programu organizátoři zahrnuli i desítky menších akcí. Hlavní den oslav však vyvrcholí zítra v areálu Hněvkovského v Komárově, kde vystoupí kapely Horkýže slíže, Nightwork, Mig 21, Vypsaná fixa, nebo třeba Tatabojs. Vstupenky na akci jsou už beznadějně vyprodány.

Klíčová slova: studenti, Majáles, doprava, rady, tipy

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.