13.04.2017 17:21


Na Kariérním dni se mohli studenti seznámit s prací v advokátní kanceláři i na ministerstvu

Autor: Martina Ivanová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Kariérní den uspořádali pro studenty organizátoři z Právnické fakulty. Akce se konala v úterý 11. dubna v aule budovy. Vysokoškoláci měli možnost navštívit jednotlivé stánky firem a pracovišť státní správy nebo se s jejich chodem seznámit na seminářích. Kromě advokátních kanceláří svá stanoviště nabídla i některá ministerstva, Bezpečnostní informační služba či Česká televize.

Během obědové pauzy se aula zaplnila studenty (Martina Ivanová)

Brno – Příležitost poznat svého budoucího zaměstnavatele dostali studenti na Kariérním dni Právnické falukty Masarykovy univerzity. V úterý 11. dubna tak mohli zjistit, které firmy hledají nové posily nebo jak vypadá pracovní pohovor. Kromě stanovišť akci doplňovaly přednášky, kde zástupci různých společností a úřadů seznamovali zájemce s tím, co práce jejich kolegů obnáší.

Podobné události se už v minulosti na fakultě konaly, tentokrát si však poprvé vzala organizaci na starost sama škola. „První ročník byl zaměřený na naše partnery, ne na někoho, kdo by pro nás měl nutně znamenat profit,“ vysvětlil proděkan Právnické fakulty Michal Radvan výběr inzerentů. Všichni účastníci měli možnost bezplatně využít místo pro svou propagaci.

Zástupci z televize, tří ministerstev nebo několika soukromých kanceláří pro studentky připravili informační stanoviště. „Celkem se účastní šestnáct partnerských společností. Osm ze ziskového sektoru, šest z veřejné správy, Česká televize a studentská organizace Elsa,“ shrnul Radvan a doplnil, že jednotlivá uskupení fakultě například pomáhají s organizací či financováním plesu, angažují se ve výuce, nebo podporují přípravu Moot courtů (fiktivní soudní řízení - pozn. red.).

Škola i inzerenti hodnotili Kariérní den kladně. „Jsme velmi spokojeni s podobou akce i s návštěvností, protože vysokoškoláci mají o náš stánek zájem. Věříme, že zde můžeme rozšířit povědomí o České televizi hlavně jako o zaměstnavateli,“ vyjádřila se k účasti Michaela Jochová z České televize. Návštěvnost se zvýšila hlavně odpoledne „Musím říct, že dopoledne to bylo trošku slabší, ale pak se počet lidí zvýšil. Jsme spokojení, objevilo se u nás několik šikovných studentů a doufáme, že alespoň jeden z nich nastoupí jako stážista,“ okomentovala průběh dne Michaela Tylmanová z advokátní kanceláře White & Case.

Pracovní místa ale zájemci nemusí hledat jen na podobných událostech. „Jednu naši kolegyni jsme přijali na základě jejích školních výsledků. Na semináři se ukáže, jak jsou mladí lidé pracovití a talentovaní,“ popsala Barbora Blaškovičová z kanceláře Ambruz and Dark Deloitte Legal další ze způsobů, jak získat stáž nebo zaměstnání. Radvan počítá i s budoucími ročníky. „S účastí jsme spokojení, vypadá to, že formát propojení ziskového sektoru a veřejné správy se osvědčil. Možná to naši studenti neradi slyší, ale i veřejná správa či samospráva právníky potřebuje, a tak je možné, že svoji kariéru započnou právě tam,“ dodal nakonec Radvan.

Klíčová slova: Právnická fakulta Masarykovy univerzity, Kariérní den, stáž, zaměstnání, právník

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.