22.11.2015 20:22


Na fakultě sociálních studií chystají ples. Letošním tématem je černá vs. bílá

Autor: Michaela Vaňharová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Plesy na Masarykově univerzitě jsou každoroční součástí studia, kterou pořádá nejen univerzita, ale i každá z fakult. Jenže není ples jako ples. Na tom fakulty sociálních studií nejsou dívky ve večerních róbách ani pánové ve slušivých oblecích. Na tento ples se chodí v maskách.

V loni byl ples fakulty sociálních studií zaměřen na hudební hvězdy. | Foto: Lucie Sikorová

Brno – Každá fakulta pořádá svůj ples a výjimkou není ani ta sociálních studií. Akci, která se koná 30. listopadu od 20:00 v klubu Fléda, pořádá studentské Radio R. Letos organizátoři zvolili téma Černá vs. bílá. „Jsou to barvy typické pro mnoho věcí, zvířat i postav z různých děl. Přišlo nám zábavné zkusit vzít tuto protikladnost a promítnout ji do tématu plesu. Proto je podnázvem plesu: Vyber si tu svou. Každý návštěvník má možnost volby a je jen na něm, jak téma uchopí," řekl mluvčí Radia R Tibor Vocásek.

Během večera se představí dva hudební hosté. Jednou z nich bude skupina Malalata, tedy dvojice Roman Lalík a Jakub Kmošena. Ve své tvorbě kombinují prvky balkánské hudby, reggae i cikánské hudby. Druhým hostem bude DJ Jakub Tomiš. Zahraje pestrý hudební výběr od indie a electra až po kvalitní pop. Celým plesem návštěvníky provedou moderátoři Radia R Magdaléna Fajtová a Jakub Pacner.

Organizátoři nazývají ples tradičně netradičním. „Snažíme se spojit funkci plesu, kdy se lidé spolu potkávají a baví se. To, že program spojujeme do jednoho tématu, akci dělá mnohem méně formální a zábavnější,“ okomentoval Vocásek a dodává, že na akci přicházejí návštěvníci v maskách. Jejich ohlasy jsou také z velké části pozitivní. „Líbí se mi, že na ples nemusím jít v šatech. Ani lístek není drahý. Člověk si ho má jednoduše užít,“ řekla návštěvnice loňského ročníku Gabriela Ostárková, která se na ples chystá i letos. 

Kdy: 30. listopadu 2015 od 20:00

Kde: Klub Fléda, Brno

Cena lístku: V předprodeji 100 Kč, na místě 150 Kč

 

Klíčová slova: Ples FSS, Radio R, Fakulta sociálních studií

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.