25.02.2015 20:03


Na co láká Scala naslepo?

Autor: Petriková Gabriela | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

I další promítání Scaly naslepo pokračovalo ve své tradici zaplněného sálu. Čím to je, že tento netradiční počin stále láká tolik studentů? Jaká mají od události očekávání, a našlo by se snad něco, co by je donutilo opustit sál?  Odpovědi na tyto otázky prozradili studenti, kteří se zúčastnili posledního únorového promítání "naslepo".

Brno - Promítání s názvem naslepo je netradiční projekt dramaturgů univerzitního kina Scala. Jeho podstatou je, že do poslední chvíle nebudete tušit, jaký film vás čeká. V případě, že by se vám snímek nelíbil, můžete opustit sál a jako kompenzaci dostanete pivo. Vstupné je dobrovolné. Za letošní rok proběhlo promítání již třikrát a vždy s velkým úspěchem. Další film naslepo Scala přichystala už na 4. března.

 

Jozef Gábriel, 18 let, Finance, Košice

 Jozef Gabriel

O Scale naslepo jsem se dozvěděl nedávno od kamarádky. Dnes jsem tu poprvé a doufám, že to bude fajn zážitek. Nejvíce mě na tomto projektu láká to překvapení, kdy nevíte, co vás čeká. Líbí se mi, že nemusíme předem nic platit a zážitek sami zhodnotíme až po promítání. Že by mě něco pohoršilo tak, abych odešel, si neumím představit. Doufám v nějaké drama nebo animovaný film.

Monika Kicová, 19 let, Dějiny umění, Košice

Monika Kicová

Projekt naslepo jsem našla na internetových stránkách kina, když jsem procházela program. Zaujal mě především svým názvem, chtěla jsem vědět, co se za tím skrývá. Očekávání nemám, nechám se překvapit. Myslím, že vydržím každý film, snad kromě Babovřesek. Věřím, že to bude příjemný kulturní zážitek. 

Miriam Ševčíková, 18 let, Psychologie, Bratislava

Miriam Ševčíková

O možnosti shlédnout film "naslepo" mi řekla kamarádka. Samotný nápad mě velmi zaujal, konečně možnost poznat něco nového. Považuji to za dobrý způsob jak strávit volný večer, navíc jsem fanoušek alternativních kin. Dnes jsem tu poprvé. Očekávám nějaký alternativní film, potěšilo by mě něco evropského. Odejít by mě donutilo pouze Padesát odstínů šedi.

 

Jakub Páč, 24 let, Informatika, Ostrožská Lhota 

Jakub Páč

O promítání jsem se dozvěděl díky kamarádce. Připadá mi to jako zajímavý nápad, už jsem byl na promítání dvakrát a vždy to stálo za to. Možnost odejít nejspíš nevyužiji, protože se rád podívám na každý film, který jsem zatím neviděl. Žádný konkrétní žánr neupřednostňuji, snad jen doufám, že to nebude pohádka.

 

Monika Žiaranová, 21 let, Mediální studia a žurnalistika, Environmentální studia, Liptovský Mikuláš

Monika Žiaranová

Informaci o promítání mám od spolužáků. Je to skvělý a originální nápad, v našem městě nic takového nemáme. Láká mě promítání alternativních a netypických filmů. Člověk navíc dostane kompenzaci v podobě piva, když se mu film nelíbí. Vlastně i samotný fakt, že si v kině můžete pivo koupit je super. Doufám, že promítnou něco mezi dramatem a komedií, něco ve stylu Mary a Max. Odejdu, jen pokud mě film bude vysloveně nudit.  

 

Martina Vrtělová, 21 let, Mediální studia a žurnalistika, Mezinárodní vztahy, Kroměříž

Martina Vrtělová

O Scale naslepo jsem se poprvé dozvěděla, když jsem dělala rozhovor s dramaturgem kina Radkem Pernicou. Od té doby jsem uvažovala, že se na nějaký film půjdu podívat. Nápad je to skvělý, protože divák tak může vidět film, na který by jinak nešel, ale který ho i přesto zaujme a osloví. Jen doufám, že nám nepromítnou Padesát odstínů šedi. Ze sálu bych odešla, kdyby ten film byl až příliš „umělecký“ a natahovaný.

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.