04.05.2016 15:53


Na brněnské Grand Prix se představí gymnastky ze čtrnácti zemí světa

Autor: Anna Tišnovská | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Celkem osmnáct závodnic ze čtrnácti zemí světa se zúčastní brněnské Grand Prix v moderní gymnastice. Soutěžní klání doplní juniorský závod TART Cupu a tematická gymnastická galashow s originální hudbou. Prestižní závod v Městské hale na Vodové ulici odstartuje již tento víkend druhou polovinu příprav na olympijské hry a pro české závodnice především na mistrovství Evropy.

Brno – O vítězství na Grand Prix Brno v moderní gymnastice se utkají seniorské závodnice ze čtrnácti zemí světa. Předvedou se v individuálních disciplínách i v týmových soutěžích. Prestižní závod se v Brně koná již pojedenácté, tentokrát organizátoři zvolili květnový termín namísto říjnového, aby umožnili start závodnicím, které budou reprezentovat své státy v srpnu na olympijských hrách. 

Současně s Grand Prix se uskuteční také mezinárodní závod olympijských nadějí juniorek TART Cup, kterého se zúčastní letošní juniorská mistryně České republiky Alina Chamzina. „Závod juniorů je velmi dobře obsazen. Kromě Aliny Chamziny uvidíme i české reprezentantky Denisu Hadačovou a Gabrielu Trnkovou, které budou také reprezentovat Českou republiku na červnovém mistrovství Evropy juniorů." řekla trenérka reprezentace Zdena Schinzelová.

Ilustrační fotografie | Autor: Tsutomu Takasu (flickr.com)

Dvoudenní klání zakončí v neděli galashow. Tématem této exhibice je pro letošní rok příběh stuhové víly, který navíc dotváří autorská hudba slovenské skladatelky Danky Rudíkové. „Show možná doprovodí sama autorka na klavír. Bude to absolutně unikátní premiéra, protože galashow jsou vždy doprovázeny pouze reprodukovanou hudbou," uvedla předsedkyně Českého svazu moderní gymnastiky Blanka Mlejnková. 

Připravený program závodů je tedy pestrý, organizátoři slibují účast závodnic nejvyšší světové úrovně, jako jsou Margarita Mamun, Melitina Staniuta, Salome Pazhavanebo Nicol Ruprecht, které se kvalifikovaly na olympijské hry.

 

Českou republiku budou reprezentovat dvě gymnastky, Monika Míčková a Anna Šebková. Pro Moniku Míčkovou bude domácí závod pravděpodobně posledním podnikem profesionální závodní kariéry. „Chtěla jsem skončit až po olympijských hrách. Všichni jsme čekali, jak dopadne kvalifikace. Vzhledem k tomu, že jsem se na olympiádu neprobojovala, rozhodla jsem se užít si poslední domácí závod a rozloučit se zde s publikem a rodinou," okomentovala svůj ohlášený konec kariéry gymnastka Míčková. S moderní gymnastikou však nechce skončit úplně, nevyloučila ani své uplatnění na pozici trenérky mládeže.

Závod TART Cupu juniorek začíná v hale na ulici Vodova již v pátek ve dvě hodiny odpoledne, kvalifikace na Grand Prix seniorek startuje v sobotu. Neděli organizátoři vymezili na finále obou závodů, po skončení mohou diváci zhlédnout galashow.

Klíčová slova: moderní gymnastika, grand prix, závod, galashow

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.