15.03.2016 21:52


Muži, pivo a aerobik patří k sobě

Autor: Hana Drahokoupilová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Jiří Kuban je členem mužského aerobikového týmu Pardubičtí hřebci, který vznikl v Pardubicích a letos bude soutěžit již se třetí choreografií. K pardubickým hřebcům se dostal kvůli podlému úmyslu svých kamarádů. Dnes je hrdým členem tohoto týmu.

Autor: Hana Drahokoupilová

Pardubice – Manažer Mikroregionu Kunětické hory, Jiří Kuban, a další nadšenci založili v Pardubicích první ryze mužský aerobikový tým, který letos představí již třetí choreografii. V té minulé vyzvali k tanci sudy od piva, i letos si připraví něco podobně mužského.

Máte již třetí choreografii, znamená to zároveň i to, že jako taneční těleso fungujete třetím rokem, nebo jste před svou první soutěží ještě nějaký rok pouze trénovali?

Pardubičtí hřebci byli jako neoficiální platforma založeni v roce 2014, takže fungujeme dva roky. Začátky byly vlastně dost narychlo, a proto na nějaký trénink navíc nebyl čas. Všichni jsme pracující chlapi a na trénování si najdeme čas až ve stresu, kdy se blíží soutěž a my nic neumíme.

A jak vlastně trénink probíhá, máte trenéra či trenérku, nebo váš tým funguje na skupinové práci?

Samozřejmě, že máme zkušenou trenérku. Sami bychom toho moc nezvládli, protože aerobic byl pro každého z nás něco nového. Já sám mám základy baletu a společenských tanců, ale ty už jsem stačil bezpečně zapomenout.

Když neměl nikdo z vás zkušenosti s aerobikem, co pak byl hlavní impulz k tomu, aby váš tým vznikl?

Začátky byly poněkud nedobrovolné. Manželky většiny členů se dohodly, že donutí své chotě založit aerobicový tým a pakliže se budou cukat, použijí na ně své nejsilnější zbraně, jako je den bez večeře a tichá domácnost. Takže se nakonec všichni podvolili. Já jako svobodný muž jsem se k Hřebcům dostal trochu jinak, kamarádi mi zavolali, jestli se nechci připojit k čemusi, co se mělo podobat akvabelám, protože se svými základy tance to pro mě měla být hračka. Když jsem na první trénink přišel poprvé, a to v saku, zjistil jsem teprve, o co doopravdy jde.

Jak váš tým přišel k názvu Pardubičtí hřebci? Pochází tento název od erbu Pardubic, tedy poloviny koně?

Tuto otázku slýcháme často, i když mají Pardubice ve znaku koně, náš název pochází odjinud. Manželky členů Hřebců mají svůj aerobicový tým Pakobylky. Pro své drahé pak hledaly něco podobného v mužském provedení a Pakobyláci se jim nezdáli jako nejlepší volba, proto jsme dostali název Pardubičtí hřebci.

V jaké soutěžíte kategorii vzhledem k tomu, že jste jako mužský tým jediní?

První rok to bylo ještě dobré, protože jsme patřili do kategorie Nováček, od druhého roku jsme ale bohužel kvůli věku spadli do elitní kategorie, takže soutěžíme s profesionálkami. I tak si ale snažíme zachovat tvář a vypadat stále stejně mužně.

Minulý rok jste tančili se sudy od piva v choreografii Pivo dělá hezká těla, co plánujete letos?

Zatím víme pouze hlavní téma, které vám samozřejmě neprozradím. Trénovat jsme ale ještě nezačali, takže sám nevím, s čím přesně přijdeme. Bude to ale samozřejmě stejně fantastické jako minulý rok.

Klíčová slova: aerobic, Pardubičtí hřebci, Pardubice

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.