02.10.2012 14:58


Munie – Studentská organizace s velkými cíli

Autor: Jan Štrobl | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

„Jedna univerzita – jedno studentstvo. Masarykova univerzita – Masarykova studentská unie. Spojujeme studenty, budujeme hodnoty, probouzíme sounáležitost, organizujeme studentský život.“ Slogan nově založené studentské organizace předesílá, čím se její členové hodlají zabývat. „Naším cílem je sdružovat studenty Masarykovy univerzity a připravovat pro ně různé skvělé akce,“ řekla jedna z členů a organizátorů Munie Natália Saganová.

Brno – Studentská unie Masarykovy univerzity (MUNIE), založená v květnu letošního roku, zaznamenala za první čtyři měsíce svého působení poměrně prudký vzestup popularity. Počet jejích členů se už počítá na stovky a hlásí se stále noví. Hlavní cíl této organizace spočívá v pomoci studentům překonat počáteční problémy na jednotlivých fakultách, jako jsou například potíže s informačním systémem, zápisem do dalšího semestru, přihlašováním na zkoušky a řada dalších. Starším pak nabízí možnosti kulturního vyžití. „Mnoho lidí neví, že členové MUNIE mají slevy u našich partnerů, což není špatná věc,“ řekl předseda organizace Václav Prak. „Celkově je dobré se podívat na náš web. Třeba přehled spolků by pro někoho mohl být zajímavý. Aktuálnější seznam na univerzitě neexistuje,“ dodal.

Studenti se mohou přidat do nové školní organizace. Foto: Kristýna Veselá

Munie se nesoustředí výhradně na studenty. „Chceme sdružovat také studentské spolky, aby měly jednodušší způsob komunikace s univerzitou a mohly něčeho dosáhnout,“ uvedla Saganová. Řada z nich se sešla osmnáctého září v klubu Fléda, kde na Jarmarku spolků pořádaného Studentskou unií, měly možnost získávat nové členy. „Umožnili jsme spolkům, aby sem přišly a prezentovaly se. Studenti se zde mohli projít, zjistit, co se jim líbí a do čeho by se chtěli zapojit,“ dodala Saganová.

 

Poměrně závažným problémem této organizace je nízká informovanost studentů mimo Fakultu sociálních studií. Přestože její členové pocházejí ze všech fakult, je zde stále vysoké procento těch, kteří o Munii dosud ani nezaslechli. Nezbývá tedy než doufat, že stále rostoucí počet členů pomůže v budoucnu i tento problém odstranit.

Více se o organizaci MUNIE dozvíte v rozhovoru s jejím prezidentem  Václavem Prakem v rubrice Publicistika.

Klíčová slova: organizace, munie, univerzita

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.