03.10.2014 13:10


MUNIE je příležitostí pro aktivní studenty

Autor: Dominika Zabrucká | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Využít svůj talent a rozvíjet praktické dovednosti už během vysokoškolského studia, to si přeje většina studentů. A Masarykova univerzita jim vychází vstříc. Poskytuje široký prostor pro dobrovolnickou činnost ve studentských spolcích s různým zaměřením. Jednou z univerzitních organizací, která všechny spolky zastřešuje a podporuje aktivní přístup, je Masarykova studentská unie neboli MUNIE.

Brno – Masarykova studentská unie se podílí na zkvalitňování života studujících v Brně a je tady i pro ty, kteří chtějí získat cenné zkušenosti pro svou budoucí profesi. Fungování celé organizace si zajišťují sami studenti. Dobrovolníci se tak mohou zapojit do libovolného oddělení a vyzkoušet si pozice, o které mají největší zájem.

Na výběr je členství v marketingu, PR, fundraisingu, oddělení lidských zdrojů a dalších. Student díky tomuto systému zjistí, zdali jej daná oblast skutečně oslovuje, a vyhne se tak přešlapům ve své profesionální kariéře. „Díky MUNII jsem se naučila vést a motivovat lidi kolem sebe, taky převádět ideje do reality a být tím, kdo je dokáže prezentovat před veřejností. Během dvou let, co působím v MUNII, jsem se osobně a profesionálně posunula takovým způsobem, jakým bych se v jiné práci posunula možná za pět let,“ komentovala působení v organizaci prezidentka Natália Pavlovičová.

Jarmark spolků

I přes to, že je Masarykova studentská unie činorodá během celého akademického roku, ji mnoho studentů stále nezná. „Nejsem členem žádného vysokoškolského spolku, svůj volný čas využívám jinak. Zrovna o MUNII jsem sice slyšel, nemám ale moc jasnou představu o tom, co dělá a čím se zabývá,“ řekl student druhého ročníku Fakulty sociálních studií Daniel Hrabec.

MUNIE každoročně připravuje kulturní, zábavné nebo sportovní akce, na kterých si mohou členové otestovat míru vlastní zodpovědnosti, organizační schopnosti či předpoklady pro týmovou práci. „Člověk, který se zapojí do spolku, jednoduše získá náskok. Zažije spoustu nečekaných situací, díky kterým se dostane dál. Navíc se podílí na tvorbě skvělých akcí a co je hlavní, mění univerzitní prostředí k lepšímu,“ doplnila viceprezidentka MUNIE Denisa Králová.

V minulosti MUNIE organizovala například zónu MU na Brněnském Majálesu, Open semestr party nebo Jarmark spolků. V nejbližší době MUNIE pořádá zónu pro fanoušky na hokejovém souboji univerzit, seberozvojovou přednášku v kině Scala a také druhý ročník Plesu Masarykovy univerzity.

Klíčová slova: MUNIE, Masarykova univerzita, spolky

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.