09.05.2014 11:00


MS v hokeji: I s neznámými hráči lze dosáhnou na medaili

Autor: Jurák Jan | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Začátek mistrovství světa v ledním hokeji se nezadržitelně blíží a už dnes vyzvou naši hokejisté ve federálním derby své slovenské soky. Přestože je náš letošní tým plný neznámých hráčů, šanci na úspěch rozhodně má. 

Jan JurákSestavovat nominaci na světový šampionát v olympijském roce se opět ukázalo jako nesnadný úkol. Hráči jsou po dlouhé sezoně unavení a někteří tak příliš netouží svoji zemi reprezentovat. To se potvrdilo i letos. Mnoho hvězd z NHL odřeklo svoji účast a šanci tak nyní dostávají méně známí hokejisté, to však nemusí být na škodu.

Kádr v současné době čítá dvacet sedm jmen a hned deset hráčů si odbyde svoji premiéru na světovém šampionátu. Konkrétně se jedná o obránce Koláře, Zámorského, Jordána, Ševce, Kindla, Vitáska a útočníky Zaťoviče, Gulaše, Sobotku a Sekáče. Některá jména jsou vyloženě překvapivá. Například liberecký Ondřej Vitásek začal sezonu dokonce v první lize, přesto mu nakonec nominace neunikla. Stejně tak by před sezónou asi nikdo neočekával, že se bojů o titul mistrů světa zúčastní Martin Zaťovič z Karlových Varů.

V nominaci však nakonec nejsou pouze "bezejmení", ale i pár hráčů z NHL. Kromě legendárního Jaromíra Jágra je to například na olympiádě opomenutý Jiří Hudler nebo kometa letošní sezony Tomáš Hertl. Tak trochu se tedy nabízí paralela se zlatým šampionátem zpřed čtyř let. I tenkrát se mnoho hráčů z NHL omluvilo, i tenkrát znali některá jména pouze hokejoví odborníci a i tenkrát u toho byl Jaromír Jágr a trenér Vladimír Růžička. Ten nyní opět prokazuje, že se nebojí udělat nečekaná rozhodnutí. Nejnovější zprávy mluví třeba o tom, že v zahajovacím zápase nastoupí po boku Jágra a Vladimíra Sobotky Jakub Klepiš. Ten se přitom nevešel do sestavy pražského Lva a nezúčastnil se tak závěrečných soubojů o Gagarinův pohár. Nyní začne v prvním útoku.

Přesto si nemyslím, že tento tým bude na letošním mistrovství bez šance. Hráči, ačkoli méně známí, svoji hokejovou kvalitu rozhodně mají. To, co jim z hokejového umění chybí do Jágra nebo Hudlera, zase mohou nahradit svým nasazením a obětováním se pro tým. Rozhodně letos nehrozí, že by se, podobně jako na některých předešlých šampionátech, některý z hráčů urazil, pokud ho trenér přesune například do čtvrtého útoku. Tito hráči cítí šanci se předvést a pro úspěch týmu budou ochotni udělat cokoli. Ale i hráči z NHL mají letos o motivaci postaráno. Hudler s Jakubem Kindlem budou chtít dokázat, že měli být nominováni na olympijské hry. Přestože třeba Sobotkovi s Hertlem olympijská nominace neutekla, zápasů pod pěti kruhy se nakonec kvůli zranění nezúčastnili. Jejich chuť vyhrát svoji první seniorskou medaili tak bude rozhodně velká. Takovýchto mini příběhů bychom v tomto týmu našli hned celou řadu, stejně jako jsme je mohli nalézt před čtyřmi lety na šampionátu v Německu. Kdyby to opět dopadlo jako tehdy, nikdo by se asi nezlobil. 


Klíčová slova: hokej, nominace, mistrovství světa, sport

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.