08.03.2014 15:07


Motosalon je v plném proudu, Harley-Davidson odhalil nové motocykly

Autor: Rymel Patrik | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Největší pavilon na Brněnských veletrzích patří až do neděle všem milovníkům motocyklů a čtyřkolek. Své výrobky prezentují desítky značek z celého světa, nechybí mezi nimi Honda, Harley-Davidson, BMW ani Kawasaki. Návštěvníci si mohou kromě strojů prohlédnout a zakoupit motocyklové příslušenství nebo se pobavit atrakcemi doprovodného programu. 

Brno – Po dvouleté pauze zamířil Motosalon znovu na brněnské výstaviště. „Máme tady zhruba dvě stě padesát značek z dvanácti zemí, které se prezentují v největším pavilonu v Česku,“ uvedla mluvčí brněnských veletrhů Dita Brančíková. Na akci, která se koná už pátým rokem, přišlo včera více lidí, než organizátoři očekávali. „Největší nápor bývá většinou v sobotu. V pátek jsme ale uspořádali teenager day pro studenty. Přizpůsobili jsme jim program a nabídli levnější vstupné,“ vysvětlila vysokou návštěvnost Brančíková.

Společnosti představily svou nejnovější nabídku, některé modely měly na Motosalonu dokonce premiéru. Harley-Davidson včera předvedl motocykly, které světu ukázal světu teprve ve čtvrtek. S modelem Dyna Low Rider se značka vrací do sedmdesátých let. Harley-Davidson je v Česku podle mluvčího Michala Frice oblíbený. „Harley má u nás velkou tradici. Náš nejstarší klub na světe je v Čechách. A stále funguje. Motosalon je pro nás příležitostí, jak být co nejblíže našim zákazníkům, chceme jim ukázat nové modely a životní styl Harleye,“ řekl Fric.

Stánek Hondy předvádí návštěvníkům kromě nejnovějších motocyklů také závodní motorku. „Vystavujeme více než čtyřicet modelů, včetně novinek pro novou sezónu. Jendou z unikátních věcí je speciální motorka Johna McGuinnesse, která jede TT races na ostrově Man,“ prozradil mluvčí Hondy Petr Hubáček. Doplnil, že Honda prodala za uplynulý rok v Česku a na Slovensku více než čtyři tisíce kusů motocyklů.

Nechybí ale ani další zvučná jména motocyklového průmyslu jako například Yamaha, Kawasaki či BMW. Své stroje vystavuje i Policie České republiky. Motosalon ovšem nenabízí pouze motocykly a čtyřkolky. Velká část plochy je vyhrazena pro příslušenství. Lidé si mohou prohlédnout nebo zakoupit helmy, oblečení, náhradní díly nebo odbornou literaturu.

Pro návštěvníky je připraven doprovodný program, který má na starosti skupina Crazy day. Má vyhrazenou volnou venkovní plochu a druhý vystavovací pavilon. V režii má například kaskadérské kousky a oblíbený globus smrti - kovovou kouli, v níž se prohánějí jezdci na motorkách. Zájemci se mohou projet Brnem v doprovodu policie. „Letos jsou velmi žádané takzvané spanilé jízdy Brnem. Dvanáct motorek jede velký kubatur, zepředu i zezadu je doprovází policie. Jezdí se i na Masarykův okruh,“ uvedla Brančíková. Program myslí i na nejmenší účastníky. „Děti dostanou helmy a kombinézy a mohou si vyzkoušet jízdu na minibikeu,“ dodala Brančíková.

„Akce je to pěkná, i když je podle mě menší než bývala. Přišel jsem si hlavně prohlédnout techniku, nové motorky a hlavně najít inspiraci. Spíše se orientuji na techniku než na oblečení,“ zhodnotil akci návštěvník Motosalonu Miroslav Hrala.

Klíčová slova: Motosalon, čtyřkolka, motocykl, Harley-Davidson, Honda, Kawasaki, Yamaha,

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.