06.10.2013 18:52


Motoristickou sezónu zakončila Night Show v Olympii

Autor: Martina Řihánková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Na závěr motoristické sezóny mohli včera diváci zhlédnout exhibiční závody Supermoto Night Show u brněnského nákupního centra Olympia. K vidění byly nejen závody třídy supermoto či čtyřkolek, ale i mopedů a kaskadérská show.

Brno - Nadšenci rychlých strojů se včera sešli u severního parkoviště zábavního centra Olympia, kde organizátoři vybudovali speciální improvizovanou závodní trať. Jedinečné závody u příležitosti zakončení sezóny mají v Brně již dlouholetou tradici: „Akci jsme začali pořádat před sedmi lety a pravidelně ji provází velký divácký zájem,“ vysvětluje pořadatel Jan Juřička. Soutěž se těší velké divácké přízni. Loni se v průběhu dne u závodiště vystřídalo zhruba deset tisíc diváků.

Kromě samotných závodů byl pro diváky připraven i pestrý doprovodný program na celý den. Vedle výstavy historických a závodních motocyklů, která se celý týden konala v samotném zábavním centru, si mohli vychutnat například vyhlídkové lety vrtulníkem, aquazorbing a v neposlední řadě kaskadérskou show, o kterou se několikrát za den postarali David Zavadský a Adam Peschel.

„Jsem tady letos poprvé, ale jsem nadšená. Motorky mám ráda, takže si závody užívám. Nejvíc se mi asi líbili kaskadéři, kteří vyplnili přestávku mezi závody,“ popisuje své dojmy návštěvnice show Tereza Kyllarová a dodává, že příští rok rozhodně přijde znovu.

Celý den zakončilo vyřazovací superfinále třídy supermoto pod umělým osvětlením, vyhlášení vítězů a závěrečný ohňostroj. Co se výsledků týče, v závodech třídy supermoto se na prvním místě umístil Miloš Řihák, čtyřkolky vyhrál Miroslav Stupka a v soutěži mopedů zvítězil ve třídě originál Igor Václavík a ve speciálech Jindřich Ulčák.

Klíčová slova: Olympia, Night Show, supermoto, závody

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.