07.03.2012 12:25


Motocrossoví jezdci nadopují adrenalinem brněnské výstaviště

Autor: Zuzana Holubová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Na motocrossovou show plnou adrenalinu a efektních triků se v sobotu mohou těšit návštěvníci brněnské Freestyle Motocross Show 2012. Své umění předvede celkem devět jezdců, mezi nimi i exmistr světa z roku 2010 Libor Podmol a velký průkopník tohoto sportu Petr Kuchař.

Brno To nejlepší ze svého freestyle motocrossového umění ukážou přední čeští jezdci v sobotu na brněnském výstavišti při letošní Freestyle Motocross Show (FMX Show). Hned po zahájení zaplaví halu dávka adrenalinu v podání freestylového exmistra světa Libora Podmola, za kterým bude následovat show u nás nejpopulárnějšího FMX jezdce Petra Kuchaře.

FMX jezdec při jednom z efektních skoků. Foto: Jan Ševčík, Agentura ForsageNa brněnském výstavišti se FMX Show koná již potřetí, nicméně letos pořadatelé zavedli novinku v programu – vyřazovací souboj dvojic. „Jde o poměrně náročnou disciplínu, protože jezdci pojedou současně. Budou tedy muset sledovat soupeře, aby nedošlo ke kolizi,“ uvedl pořadatel Jan Juřička z Agentury Forsage.

Kromě souboje ve dvojicích čekají jezdce také další adrenalinové disciplíny, mimo jiné soutěž o nejlepší jízdu, skok či takzvanou placku. „Při placce položíme v letu motocykl na bok a zároveň ho pootočíme kolmo ke směru skoku. Je to jeden z nejefektivnějších triků, kterým se baví jak jezdec, tak divák,“ popsal disciplínu Libor Podmol. Kromě zmíněné placky, která je nesoutěžní přehlídkou, bude výkony jezdců hodnotit tříčlenná porota rozhodčích.

Zpestřením programu bude volba Miss Freestyle Brno 2012, které se zúčastní jedna dívka od každého jezdce. „Nechtěli jsme žádné tanečnice nebo roztleskávačky – to tady bylo posledních dvacet let. Vybrali jsme devět krásných dívek, které budou doprovázet své jezdce a poté na pódiu předvedou svou vlastní show,“ řekl Juřička. O vítězce rozhodne potlesk diváků.

Jezdci zakončí motocrossovou přehlídku společnou show se skoky a zábavnými kreacemi, po které bude pro zájemce následovat autogramiáda. Kromě podpisů Podmola a Kuchaře si diváci budou moct odnést také podpisy Zdeňka Fuseka, Ondřeje Záruby, dvanáctiletého FMX jezdce Matěje Česáka a dalších tuzemských i zahraničních jezdců.

Klíčová slova: Freestyle Motocross Show, Libor Podmol, Petr Kuchař, Výstaviště Brno

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.