18.04.2013 12:02


Moravské náměstí ovládne polštářová bitva

Autor: Michal Dvořák | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Milovníci adrenalinových radovánek se mohou těšit na polštářovou bitvu, která vypukne už příští středu. Studentská akce Pillow Fight, kterou organizuje skupina Brno Party University, se bude konat druhým rokem. Jako bojiště opět poslouží Moravské náměstí.

 

Moravské náměstí znovu poslouží jako bojiště polštářové bitvy. Foto: Michal DvořákBrno – Místo konání organizátoři zveřejnili s velkým předstihem, o definitivním termínu akce se však dlouho spekulovalo. „Původně se měla událost uskutečnit již koncem března, ale kvůli nepříznivému počasí jsme byli nuceni ji o měsíc posunout,“ vysvětluje důvody změny organizátor, který si nepřeje být jmenován. O novém datu nakonec rozhodli sami účastníci, když si na facebooku zvolili termín, který jim nejvíce vyhovoval.  Bitva tak nakonec bude zuřit ve středu 24. dubna. Začátek je určen na čtvrtou hodinu odpolední a očekává se, že  nebude trvat déle než půl hodiny. Na souboj se těší především studenti. „Jsem ráda, že se organizátoři z minulého roku poučili a odložili to na později, až bude teplejší počasí,“ pochvaluje si studentka Klára Neuwerthová. „Tentokrát si vezmu pořádný polštář,“ dodává s úsměvem Klára.

Podle Facebooku potvrdilo účast na bitvě přes tři sta padesát osob a více než pět set se stále rozmýšlí. Toto číslo je však třeba brát s rezervou, protože spousta lidí si může to může na poslední chvíli rozmyslet. „Letos je očekávaná vyšší návštěvnost než loni, kdy se dostavilo asi sto padesát lidí,“ informuje jeden z organizátorů polštářové bitvy.

Každou podobnou činnost je důležité mít schválenou na úřadu příslušné městské části. „Důvod je ten, že na to místo může být již nahlášeno něco jiného. Nehledě na to, že u událostí, které jsou svolávány přes facebook, je hodně těžké odhadovat návštěvnost, což může vést až k nebezpečným situacím, například dopravním komplikacím,“ odůvodňuje nutnost spolupráce organizátorů s úřady tiskový mluvčí úřadu městské části Brno – střed Roman Burián. „Hlavní povinností účastníků je po sobě uklidit a neničit lavičky a odpadkové koše. Pokud by součástí akce byly i nějaké stánky, je nutné uzavřít dohodu pro užívání parku, a navíc zaplatit za toto užívání poplatek,“ vysvětlil Roman Burián.

Klíčová slova: Brno, Pillow Fight, polštář, studenti

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.