08.11.2014 11:09


Moderní je tančit latinu. Ani klasika ale neumírá

Autor: Aneta Přadková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Studenti brněnské Masarykovy univerzity chodí zdarma tancovat každý týden do tělocvičny Fakulty sportovních studií, která se nachází v prostorách Univerzitního kampusu v Bohunicích. Na Tančírny pořádané Spolkem mediků Lékařské fakulty se oblékají společensky, ale také neformálně. Dvouhodinové středeční lekce trvají od devíti do jedenácti hodin. Techniky latinskoamerických i klasických tanců učí lektoři jednou za čtrnáct dní. 

Autor: Aneta Přadková

Brno – Využít možnosti naučit se tancovat zdarma mohou v Tančírně především studenti Masarykovy univerzity. Když se z reproduktorů ozvou latinskoamerické rytmy, bývá na parketu plno, většina studentů však překvapivě tancuje dobře i klasiku. Taneční večery se konají každou středu od devíti do jedenácti hodin v prostorách Fakulty sportovních studií v bohunickém kampusu. Do tamní tělocvičny a sportovní haly chodí tancovat studenti napříč všemi obory.

Nejčastějším důvodem, proč je Tančírna mezi mnohými tak oblíbená, je fakt, že se zde lidé mohou na chvíli uvolnit. „V tanci vidím naprosto skvělý způsob odreagování od studia. Když jsem loni přišla na první lekci, dost mě to nadchlo,“ vyjádřila se studentka Lucie Popelová, která Tančírnu navštěvuje navštěvuje druhým rokem. O tom, že může tancovat zdarma a navíc na půdě univerzity se poprvé dozvěděla z Facebooku.

Nejen přes sociální sítě se však organizátoři snaží Tančírnu propagovat. Před každou lekcí by se měl zájemce zaregistrovat na jejich webových stránkách.  „Registraci děláme proto, abychom měli přehled, kolik asi přijde lidí, a byli schopni prostory zajistit tak, aby si zatancovali všichni,“ uvedla členka Spolku mediků Ivana Havelková, která je jednou z organizátorek akce.

Z webových stránek si mohou studenti také stáhnout fotky z každé lekce, ale hlavně mají možnost najít díky nim tanečníka či tanečnici do páru. „Většinou nám tady chodí už domluvené páry, ale občas se tanečníci seznamují taky přímo tady. Často se dají dohromady právě díky facebooku,“ vyzdvihla Havelková.

Možnost poznat se přímo na Tančírně využili před dvěma roky Kristýna Šindelářová s Janem Nekvapilem, kteří spolu od té doby chodí tancovat pravidelně. Oba oceňují volnost, kterou na parketu mají a díky které mohou sami zkoušet různé styly tanců a zdokonalovat se. „Z Tančírny odcházím obvykle s lepší náladou, než jsem přišla. Oceňuji taky výběr hudby. Ta se mi moc líbí,“ zhodnotila Šindelářová. Její taneční partner Jan Nekvapil tancoval svého času závodně.

Na parketu se střetávají profesionálové i amatéři. Středeční večery tak navštěvují například dlouholetí tanečníci Milan Čermák s Annou Heraltovou. „Chodíme sem trénovat, protože nás to baví a byla by škoda toho nevyužít,“ konstatoval Čermák. Méně zkušení tanečníci se pak mohou od takových párů i leccos naučit.

Organizátorka Havelková potvrzuje, že Tančírna se snaží vyhovět všem. Projekt funguje od roku 2010. Pravidelné tančírny však pořádají také různé kluby v Brně. Známé je taneční studio Stolárna nebo klub Mersey, kde se dají naučit latinskoamerické tance. V centru města pak jedinečnou možnost nabízí kavárna Coffe Savoy na Jakubském náměstí. O tanečních studiích se můžete více dozvědět na webových stránkách www.tanecnistudio.eu.

Nejbližší akcí, na které se mohou předvést všichni tanečníci, bude univerzitní Ples Masarykovy univerzity, jenž se bude konat 3. prosince v Hotelu Voroněž. Ples zajišťuje studentská organizace Munie.

Klíčová slova: tanec, tančírna, Spolek mediků, Kampus, volný čas

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.