04.10.2014 11:58


Mobilitní týden představil studentům možnosti výjezdů do zahraničí

Autor: Kristýna Zemanová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Erasmus+, Freemover, ISEP, Erasmus Mundus, CEEPUS – to jsou jména jen některých programů, díky kterým mohou studenti vyjíždět studovat nebo i pracovat do zahraničí. Možností vyjet do ciziny je skutečně hodně. Právě s orientací v nabídce programů měl studentům pomoci Mobilitní týden, který uspořádalo Centrum zahraniční spolupráce společně s Mezinárodním studentským klubem a zahraničními odděleními fakult.

Brno – Studenti Fakulty sociální studií si mohli tento týden v atriu všimnout menší změny. Stály zde totiž stojany s vystavenými fotografiemi, které měly jednu věc společnou. Pořídili je studenti na pobytu v zahraničí a zaslali je do soutěže „Kápni božskou“, kterou pořádalo Centrum zahraniční spolupráce. Právě výstava fotografií a vyhlášení vítězů byly jedním z bodů programu Mobilitního týdne.Studenti si prohlíží vystavené fotografie

Kromě toho měli studenti možnost od pondělí navštěvovat přednášky, kde se dozvěděli informace o tom, jak zahraniční pobyt zařídit, který program zvolit, na koho se mohou obrátit a podobně. „O zahraničním výjezdu přemýšlím, ale ještě o tom moc nevím, takže jsem přišla načerpat informace. Zaujala mě i možnost zapojit se do Mezinárodního studentského klubu,“ řekla studentka financí a práva Martina Tkadlecová.

Pro akčnější studenty nabízelo Centrum zahraničních spolupráce hlavně přednášky s workshopovou náplní. „Některé přednášky vyžadovaly interakci mezi posluchači a přednášejícími – například ve čtvrtek se návštěvníci učili, jak napsat motivační dopis a životopis pro účely zahraničního pobytu,“ uvedl vedoucí oddělení mobility Centra zahraniční spolupráce Martin Vašek.

Do organizace se letos zapojili i studenti, kteří do Brna přijeli studovat ze zahraničí. Kromě prezentací svých domovských univerzit také připravili jídla typická pro svou rodnou zem. Všechny pokrmy pak mohli návštěvníci ochutnat v úterý večer na Mezinárodním festivalu jídla v menze na Vinařské. Středeční večer pak patřil party v klubu Fléda, na které se sešli jak studenti místní, tak ti z ciziny. Celý program ukončil v pátek dopoledne den otevřených dveří na Centru zahraniční spolupráce.

Klíčová slova: studenti, erasmus, zahraniční výjezdy, mobilitní týden

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.