14.04.2011 21:11


Mladí umělci vystavovali díla na téma fantasy a sci-fi

Autor: Jakub Fabík | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Nový Lískovec dnes obsadili mladí umělci. Svá díla inspirovaná tématikou fantasy a sci-fi představili na každoroční výstavě Arteria. K poslechu byla na místě i živá hudba.

Vyřezávaný rarach. Autor: Jakub FabíkBrno - V centru volného času na Oblé ulici v Brně byly dnes odpoledne k vidění strach nahánějící draci i futuristické vesmírné stanice. Vernisáž výstavy Arteria, na které mladí umělci v prostorách centra představili svá díla, se totiž nesla ve znamení fantasy a sci-fi. „Výstava se mi moc líbí. Do centra chodím často, ale dnes je to tu opravdu speciální,“ popsal své pocity jeden z návštěvníků, dvanáctiletý Kuba.

Tento výtvarný projekt pořádá centrum již sedmým rokem. „Snažíme se umožnit mladým umělcům od čtrnácti do šestadvaceti let vystavit svá díla, která by se jinde nejspíš objevit nemohla,“ vysvětlila účel výstavy její organizátorka Jiřina Šipošová.

Návštěvníkům vernisáže bylo také umožněno hlasovat, který umělec je nejvíce zaujal. Tuto soutěž nakonec těsně vyhrál dvacetiletý umělec Roman Korbička, který maluje většinu svých děl propisovací tužkou. „Jsem rád, že jsem mohl lidem ukázat svoji práci. Obyčejně maluji pouze pro radost. Tohle je pro mě první výstava, takže takový úspěch jsem opravdu nečekal,“ okomentoval svůj triumf čerstvý vítěz.

Celá výstava se nesla na vlnách živé muziky, kterou obstarala violoncellistka Veronika Jiřičková se zpívajícím kytaristou Voltíkem. Díla mladých autorů budou v centru volného času zadarmo k vidění ještě týden.

Klíčová slova: výstava, vernisáž, fantasy, sci-fi

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.