20.05.2013 15:15


Mladí sportovci se představí na Olympiádě dětí a mládeže

Autor: Lucie Sitarová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Mladí sportovci mohou i letos poměřit své síly na Olympiádě dětí a mládeže, která se bude konat od 23. do 28. června ve Zlínském kraji. Akce nabídne svým návštěvníkům nejenom sportovní utkání, ale i doprovodný kulturní program.

Přehrát audio

Audio

Autor: Lucie Sitarová

Brno - Tři a půl tisíce mladých sportovců se od dvacátého třetího do dvacátého osmého června zúčastní šestého ročníku Olympiády dětí a mládeže (ODM), která se bude konat na sportovištích Zlínského kraje. Ten je organizátorem letošního ročníku. Podle referentky pro sport Jihomoravského kraje a vedoucí jihomoravské výpravy Kateřiny Fantové může být pro mnoho mladých sportovců účast na této dětské olympiádě důležitým motivačním momentem v jejich kariéře. „Mnozí dětští olympijští medailisté byli i na velkých olympijských hrách. Z Jihomoravského kraje to je například atletka Katka Čechová nebo jachtař Viktor Teplý,“ uvedla Fantová a dodala, že olympiáda se těší oblibě jak u mladých sportovců, tak i jejich trenérů a rodičů.

Sportovní klání takového rozsahu je náročné zejména z organizačního hlediska.  „Letní Olympijské hry dětí a mládeže připravujeme už od jara 2012,“ vysvětlil člen odboru školství, mládeže a sportu Zlínského kraje Filip Pastuszek. „Největším úskalím je doprava, ubytování a stravování účastníků. Velmi oceňujeme vstřícnost dopravních společností, se kterými spolupracujeme,“ dodal Pastuszek. Každý ročník ODM je specifický jak z důvodu měnících se lokalit, tak i díky nové nabídce sportů. „Do naší ODM jsou zařazeny i nové sportovní disciplíny jako sportovní střelba, vzpírání a veslování. Dále máme dvě hlavní centra konání celé soutěže, kterými jsou Zlín a Uherské Hradiště“ vyjmenoval změny oproti minulým ročníkům Pastuszek.

Jihomoravský kraj vysílá do soutěže početnou výpravu, mezi nimi například plavce. „Byl jsem na olympiádě už minulý rok a moc se mi tam líbilo. Užili jsme si spoustu zábavy s ostatními sportovci. Na letošní ročník se těším už teď,” uvedl brněnský plavec Pavel Klok.

Kromě mladých účastníků doplní jihomoravskou výpravu úspěšní sportovci, jako jsou mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková či vicemistryně světa v basketbalu Ivana Večeřová a Hana Horáková. 

Klíčová slova: mládež, sport, olympijské hry

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.