26.04.2014 08:54


Mistrovství neregistrovaných tenistů nabízí příležitost amatérským hráčům

Autor: Hromková Dominika | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Tenisová hala Sprint Brno hostí Mistrovství republiky neregistrovaných tenistů. Tato soutěž je příležitostí hlavně pro hráče, kteří se tenisu věnují pouze jako koníčku, nebo jej nemohli hrát profesionálně. Koná se podesáté.

Brno - Halové mistrovství České republiky neregistrovaných hráčů tenisu začalo včera v brněnské hale Sprint. Na desátý ročník tohoto turnaje dorazilo téměř šedesát tenistů. Něžné pohlaví bylo zastoupeno šestnácti hráčkami. Ačkoli jde o mistrovství republiky, na akci zavítal i jeden soutěžící z Irska, jeden z Jihoafrické republiky a několik Slováků. „Každým rokem hostíme někoho z Evropské unie, letos se nám účast rozšířila ještě dál,“ uvedl organizátor František Malý, který soutěž pořádá se svým synem Danielem. Na kurtech panovala přátelská atmosféra. Foto: Dominika Hromková

Tenisový turnaj umožňuje zúčastnit se hráčům, kteří se tomuto sportu věnují na amatérské úrovni nebo jej někdy toužili hrát profesionálně, ale nepodařilo se jim to. „Vždy jsem si přála, aby se můj syn stal tenistou. Bohužel ho zastavila vážná nemoc a ke hraní se mohl vrátit až v dospělosti. Jsem ráda, že aspoň tady dostal příležitost,“ řekla Marie Janíčková, matka jednoho z tenistů. 

Přihlásit se mohl kdokoliv. Podmínkou ale bylo projít kvalifikačními koly, která se konala po České republice. V Brně se pak utkali ti nejlepší. Ačkoliv organizátoři pořádali letošní jubilejní ročník už podesáté, žádná slavnostní překvapení se nekonala. Pořadatelé se ale shodli, že se od předchozích mistrovství v organizování turnaje zlepšili. Finálové utkání by se mělo uskutečnit v neděli dopoledne.

První tři ročníky se konaly v Pardubicích, čtyři roky bylo mistrovství v Teplicích a teď zavítalo potřetí do Brna. „Turnaj jsme pořádali v jiných městech, protože jsme s tím neměli žádné zkušenosti. Teď už víme jak na to, a proto jsme se přesunuli domů - do Brna,“ popsal Malý. Kromě halového mistrovství pořádají se synem ještě letní mistrovství neregistrovaných tenistů. Tuto soutěž organizovali tři roky v Hradci Králové a šest let v Prostějově, kde jej plánují i letos v létě.

Klíčová slova: tenis, halové mistrovství

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

Arinscup | 26. 04. 2014, 11:30