06.12.2013 18:47


Mikuláš s čertem a andělem navštívili také Fakultu sociálních studií

Autor: Kristýna Hloušková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Mikulášské odpoledne si užily děti rodičů z řad studentů a zaměstnanců Fakulty sociálních studií (FSS) přímo v atriu. Vyzkoušely si výrobu svícnů a náhrdelníků nebo vystřihování vloček z papíru. V doprovodu s čertem a andělem přišel také Mikuláš, který je obdaroval drobnými dárečky.

Brno – Letošní Mikulášské odpoledne do atria FSS přilákalo mnoho malých návštěvníků. Bohatý program si pro děti studentů a zaměstnanců fakulty připravili dobrovolníci z tamního dětského koutku. Dnes odpoledne tak kromě mikulášské nadílky děti zažily také mnoho další zábavy v podobě přichystaných rukodělných aktivit. Čert s andělem a Mikulášem navštívili děti v atriu Fakulty sociálních studií. Autor: Kristýna Hloušková

„Mikuláš je už tradiční akcí našeho koutku. Další podobnou událost pořádáme také na Velikonoce. Pro návštěvníky jsme si letos připravili spoustu různých činností,“ uvedla organizátorka akce Michaela Chlebounová. Na jednotlivých stanovištích si děti mohly nechat pomalovat obličej  a vyzkoušely si také rozmanité rukodělné aktivity. Dobrovolníci z řad studentů si pro ně přichystali výrobu svícnů z jablka, omalovánky, vystřihování vloček a další podobné dílny. „U mě si děti mohou vytvořit vlastní náhrdelníky z těstovin,“ vysvětlila studentka Markéta Nidetzká, která v dětském koutku pomáhá prvním rokem. „Hledala jsem nějaké dobrovolnické aktivity a našla jsem právě tuto. Jelikož mám děti ráda, bylo rozhodnuto,“ dodala Nidetzká. 

Na závěr odpoledne přišel také Mikuláš s andělem a čertem, který děti za básničku nebo písničku obdaroval drobnou nadílkou. Ty zlobivé zase postrašil čert. „Letos jsem tu s dcerkou poprvé. Dříve jsem také pomáhala v koutku a jeden rok jsem dělala dokonce Mikuláše. Myslím, že je tato akce dobrou příležitostí jak pro rodiče, kteří se zde mohou seznámit s činností koutku, tak pro děti, které si zvykají být v kolektivu ostatních dětí,“ řekla návštěvnice Lenka Vorlová.

Dětský koutek v budově FSS funguje od roku 2005, samotná myšlenka je však o čtyři roky starší. Projekt vznikl z iniciativy studentů genderových studií. Jeho hlavním cílem je pomoci lidem, kteří se snaží skloubit rodinu, osobní život a studium nebo práci. Pro děti studujících nebo zaměstnaných na FSS je koutek otevřený každý všední den od desíti do šesti hodin odpoledne a pro studující kombinované formy studia také v sobotu. Celý projekt je založený na vzájemné pomoci a děti proto hlídají dobrovolníci a dobrovolnice z řad rodičů, studujících nebo lidí, které si rodiče sami přivedou.

Více informací o dětském koutku se zájemci mohou dozvědět na internetových stránkách detko.fss.muni.cz/.

Klíčová slova: FSS, Mikuláš, Dětský koutek, Masarykova univerzita

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.