30.03.2013 22:36


Městští policisté uspořádají výstavu o autosedačkách

Autor: Ondřej Šulík | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Při cestě autem musí rodiče mít podle zákona své malé děti zajištěné v autosedačce. Někteří ale tápou v tom, jak sedačku správně umístit do auta nebo který z modelů vybrat. Návštěvníci výstavy o autosedačkách si budou moct některé typy sedaček vyzkoušet a policistů se na vše zeptat.

Autor: www.babypark.cz

Brno – Výstavu s názvem Připoutej mě, chci žít otevřou brněnští strážníci 2. dubna v Poradenském centru městské
policie, které se nachází v Brně v Křenové ulici. Vzdělávací akce apelující na osoby, které přepravují autem děti, potrvá do konce června.

Podle zkušeností městských policistů rodiče uvítají možnost něco o tomto tématu zjistit. „Myslím, že je správné, aby podobné výstavy a jiné akce byly. Pamatuji si, že jsem si všechno musela zjistit sama a tehdy bych takovou pomoc od policie uvítala,“ řekla maminka dvouleté holčičky Petra Dubcová. Sama by se tam prý už ale nevydala. „My už svoji sedačku máme, ale možná by výstava prospěla mým rodičům, kteří bezpečnost pro dceru v autě tolik neřeší,“ dodala.

Vystavovatelé i tak předpokládají, že jiní návštěvníci z řad rodičů přijdou. „Strážníci ze své každodenní praxe vědí, že rodiče občas trochu tápou při instalaci zabezpečovacích systémů anebo dokonce přehlédnou zásadnější nedostatky na upoutání dítěte. Proto představí zájemcům nejdůležitější prvky autosedaček, upozorní je na nejčastější chyby při upevňování sedačky i na související zákony,“ řekl mluvčí brněnské policie Jakub Ghanem.

V Poradenském centru si návštěvníci budou moct prohlédnout a osahat různé sedačky, zhlédnout instruktážní videa a také se na cokoli strážníků zeptat. Mezi nejčastější dotazy rodičů patří hlavně otázky ohledně typu sedačky pro váhové kategorie dětí a doporučení nejbezpečnějších značek a modelů. Z výstavy si budou moci zájemci odnést zdarma mnoho materiálů, aby si mohli koupi sedačky promyslet v klidu doma.

Podobné akce, zaměřené vždy na jedno téma, pořádají v Poradenském centru strážníci každé dva měsíce. Nynější téma týkající se prevence dětské bezpečnosti se tak zařadí mezi minulé expozice jako o pomůckách pro nevidomé nebo o radách ohledně ochrany majetku. 

Klíčová slova: Autosedačka, městská policie, výstava

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.