10.03.2018 11:35


Menzy Masarykovy univerzity nenápadně zdražují

Autor: Zuzana Vrbecká | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Smažený sýr s hranolkami za třicet sedm korun? To už dávno není realitou ani ve vysokoškolských menzách. Každý rok zde ceny pokrmů stoupají alespoň o pár korun a jídelníček zůstává téměř neměnný. Ceny stravovacích zařízení Masarykovy univerzity se pomalu začínají vyrovnávat nabídce restaurací. Proč tedy menzy stále nenápadně zdražují?

Akademická menza na Moravském náměstí. Foto: Zuzana Vrbecká

Brno – Student Masarykovy univerzity David Frais se v menze stravuje pravidelně. Kvůli náročnému rozvrhu je pro něj školní stravovací zařízení v areálu fakulty mnohdy záchranou. Jeho nejoblíbenějším jídlem je kuřecí steak z týdenní nabídky. Když ale nyní přijde do menzy, rozmýšlí, jestli si ho dá. „Zdá se mi, že kuřecí steak zdražili v menze nejvíce. Poslední dobou volím raději jídla z denní nabídky, která jsou levnější,“ uvedl student. Do menzy ale chodí stále, na rozdíl od svých spolužáků. „Hodně lidí z ročníku odmítá čekat dlouhé fronty a platit šedesát korun za tak malou porci. Raději chodí na menu do řetězce fast foodu kousek od školy,“ dodal Frais.

Kuřecí steak je opravdu jedním z nejdražších pokrmů v nabídce jídel menz Masarykovy univerzity. Například steak s omáčkou Café de Paris vyjde skoro na padesát devět korun. Oproti minulému roku se jeho cena navýšila o osm korun. Ani jedno z nejlevnějších jídel se neubránilo zdražování. Smažený sýr stojí o čtyři koruny více. Za každé jídlo si nyní musíme menzách alespoň pár korun připlatit. Celkově však vychází smažená jídla stále levněji. „Pro mě jako pro člověka, který nemá vysoký příjem, je každá koruna dobrá. V menze ale nevolím levnější jídla, protože většina z nich je smažených, a to mi nechutná. Takže tam chodím jíst čím dál méně,“ řekla studentka Masarykovy univerzity Petra Zelená. 

A co stojí za vyššími cenami pokrmů z denní i týdenní nabídky? „Je to především zvednutím nákladů na mzdy od začátku roku. Přesto si myslím, že navýšení nestačí a bude mít další vývoj,“ uvedl manažer provozu stravovacích služeb Masarykovy univerzity Roman Tancoš. V budoucnu si tedy strávníci připlatí ještě více. „Zdražování v menzách mě nepřekvapuje. Odpovídá to zvyšování cen jídla obecně,“ okomentovala situaci studentka Aneta Augustinová.

Celkově studentů navštěvujících stravovací zařízení Masarykovy univerzity ubývá. „Každý měsíc vyhodnocuji vývoj vydaných jídel na všech střediscích a zaznamenávám větší pokles oproti loňskému roku. Hlavní příčinou je ztráta bufetu Ekonomicko-správní fakulty, Academic Canteen v Kampusu a letošním opatřením na menze Veveří,“ uvedl Tancoš. Na otázku, zda-li úbytek strávníků souvisí se zdražováním, má vedení menzy jasnou odpověď. „Pokles nepřičítám zvednutím cen,“ informoval Roman Tancoš. 

Klíčová slova: menza, Masarykova univerzita, zdražování, jídlo

Fotogalerie


  • Popis: Menza na Moravském náměstí
    Autor: Zuzana Vrbecká

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.