01.10.2016 23:44


Menzy Masarykovy univerzity nabízejí velké množství jídel i příjemnou atmosféru

Autor: Karolína Bulisová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Ke studentskému životu patří stravování v menzách. Část studentů má ale vůči nim předsudky a spojuje si je se školními jídelnami na základní či střední škole. Menzy Masarykovy univerzity v Brně však nabízí každý den několik různých jídel a na své si přijdou i vegetariáni nebo lidé s bezlepkovou dietou. Správa kolejí a menz se stále snaží nabídku jídel a služeb zatraktivňovat, aby přilákala co nejvíce studentů.

ACADEMIC canteen

Brno – I  když jihomoravská metropole nabízí velké množství hospod a restaurací, jejich cena není při každodenním stravování pro většinu studentů vhodná. Ideální volbou jsou v tomto případě menzy. Jídla tu jsou relativně levná a nabídka pokrmů je široká. Vybrat si dovede opravdu každý. Menz Masarykovy univerzity je v Brně několik a liší se od sebe jídelníčky i nabízenými službami. Kde se všechna stravovací místa univerzity nacházejí lze zjistit na webových stránkách Správy kolejí a menz, společně i s aktuálními jídelníčky. 

Novinkou mezi menzami je ACADEMIC canteen, která se nachází v areálu kampusu v Bohunicích. Vedle klasického sortimentu nabízí nově vybudovaná výdejna pokrmů nízkoenergická, veganská a vegetariánská jídla. Na své si přijdou i milovníci sladkého. 

„V nabídce menz se přes prázdniny nic zásadně nezměnilo. Stále se ale snažíme přicházet s něčím novým, co menzy zatraktivní studentům. Všechny novinky a akce lze najít na našem webu,“ řekl vedoucí stravovacího provozu Roman Tancoš. Jednou z novinek jsou bezlepkové pokrmy, po kterých je v poslední době podle Stravovací komise Masarykovy univerzity velká poptávka. Studenti si tak jídla bez lepku můžou vychutnat v ACADEMIC restaurant v kampusu a od prosince také v menze Veveří. 

Pokud hledáte rodinnější atmosféru, i v tom nabídka menz v Brně nezklame. Bufet na Lékařské fakultě na Komenského náměstí je prakticky vždycky plný a to díky pokladní Ivetě Rousové, která pravidelné strávníky zná křestním jménem. Po chvíli si zde studenti připadají jako doma. 

Zájem o menzy je i mezi novými studenty, kteří jsou nabídkou a atmosférou v menzách mile překvapeni. „Ačkoliv jsem si myslela, že si budu muset sama vařit na koleji, opak je pravdou a menzu jsem zatím navštívila každý den. Pravděpodobně tomu tak bude i nadále,“ sdělila své pocity ze školních stravovacích prostor studentka prvního ročníku Zuzana Píšová. „Velmi mne překvapila příjemná atmosféra, která v menze panuje, a hlavně nabídka jídel, ze kterých si vybere opravdu každý,” dodala Píšová.

Nabídku menz na internetu i letos zahrnuje tematické týdny, takže studenti mohou ochutnat bulharská, polská nebo italská jídla a mnoho dalšího.

Klíčová slova: menzy, brno, stravování, jídlo

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.