16.04.2014 20:00


Mendlovo náměstí oživil graffiti jam

Autor: Vendula Gregorovičová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Na Mendlově náměstí dnes vypukla další z doprovodných akcí festivalu Majáles. V pravé poledne začal grafitti jam, který byl od čtyř hodin doprovázen taneční soutěží ve street dance. Tématem letošního graffiti jamu bylo připomenutí stošedesátého výročí narození Leoše Janáčka.

Jedna z tanečnic na dance battlu. Foto: Vendula GregorovičováBrno – Organizátoři hudebního festivalu Majáles pořádali letos již potřetí Graffiti jam a dance battle na Mendlově náměstí. Součástí akce bylo vytvoření tematického graffiti na počest Leoše Janáčka a jeho známého libreta Příběhy lišky Bystroušky. Kromě graffiti jamu, legálního improvizovaného malování graffiti na zeď v parku, se na náměstí uskutečnil i taneční souboj ve street dance pro účastníky do šestnácti let. Vítězkou se v konkurenci třech desítek aktérů stala tanečnice vystupující pod uměleckým jménem Nell O´Donnell.

Nejvíce diváků přihlíželo právě tanečnímu souboji. „Dance battle vznikl ve spolupráci s tanečním studiem High Edition a porotu pro tento rok tvořili top tanečníci z této street dance crew (taneční spolek nebo skupina pozn. red.),“ prozradila jedna z organizátorek a zároveň členka poroty Alina Matějová.

V rámci graffiti jamu vznikl na zdi v parku u Mendlova náměstí i portrét Leoše Janáčka. „V rámci doprovodného programu jsme chtěli upozornit na tohoto brněnského velikána. Především se nám líbilo to netradiční spojení street artu a vážné hudby,“ vypověděla organizátorka Martina Ježková.

Mezi další doprovodné akce festivalu Majáles patří například soutěž středoškolských a vysokoškolských kapel, volba krále a miss Majálesu nebo stavění májky, akce, ze které jsme vám přinesli fotoreportáž již dříve. Celý měsíc studentských oslav vyvrcholí sedmého května na brněnském výstavišti. O hudebním programu festivalu se můžete dočíst zde.

Klíčová slova: Majáles, Mendlovo náměstí, graffiti, street art, street dance

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.