01.10.2014 07:36


Medici dětem, které neznají den bez bolesti

Autor: Veronika Hlavinková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Projekt Večer plný hudby bude zase pomáhat. Spolek mediků Lékařské fakulty Masarykovy univerzity si pro v pořadí třetí benefiční koncert vybral brněnské občanské sdružení DEBRA, které se snaží zvýšit kvalitu života lidem s nemocí motýlích křídel. Akce vypukne 7. října v Metro Music Baru. Dobrovolným příspěvkem zde můžete podpořit dětské pacienty a potleskem ocenit nadané hudebníky Masarykovy university.

Brno - O tom, že mít něco vzácného není vždy výhra, jsou jistě přesvědčení všichni pacienti Epideromolysis bullosa congenita, tedy nemoci motýlích křídel. Nejen, že musí denně bojovat s bolestí doprovázející všechny základních činnosti, jako je oblékání, stravování, chůze i sezení, ale jejich onemocnění je doposud nevyléčitelné a finančně i časově velmi náročné. U nás jím trpí okolo dvě stě padesáti až tří set lidí. A právě těmto pacientům nabízí pomocnou ruku občanské sdružení DEBRA sídlící v areálu brněnské fakultní nemocnice.

Rodiny s takto nemocným člověkem jsou zatěžovány psychicky i ekonomicky a získat dostatečné státní příspěvky je problém.  Proto se Spolek mediků Lékařské fakulty Masarykovy univerzity rozhodl uspořádat benefiční koncert na podporu sdružení DEBRA. Tato akce však nebude jejich první. Stane se již třetí událostí projektu Večer plný hudby, jež se úspěšně snaží upozornit na děti, které v životě doprovází zdravotní problémy.

Benefiční koncert se uskuteční 7. října v brněnském Metro Music Baru. V 19 hodin se rozezní první tóny, které budou mít na svědomí převážně studenti Masarykovy university. „Naše pozvání přijala i hard poppová skupina Mistake. Vystoupí i samotná pacientka s nemocí motýlích křídel Olga Joklová,“ zve na akci organizátorka Veronika Sněhotová.

Na myšlenku pomáhat pomocí hudby ji přivedl přítel minulé léto. Od té doby její projekt pomohl už dvěma organizacím. Předešlé koncerty vydělaly dobrovolným vstupným přes deset tisíc korun. Letos míří Sněhotová ještě výš. „Kdyby se podařilo vybrat dvacet tisíc, byla bych neskutečně ráda,“ doufá studentka a doplňuje, že veškerý výtěžek poputuje na transparentní účet sdružení DEBRA ČR. Diváci si však budou moci užít hřejivý pocit uskutečněného dobra při předávání symbolického šeku. Z vybrané částky se zaplatí akutní potřeby jednotlivých klientů.

Klíčová slova: benefiční koncert, Spolek mediků LF MU, nemoc motýlích křídel, o.s. DEBRA ČR

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.