15.03.2013 14:19


Maskovaný mstitel navštíví prkna Městského divadla Brno

Autor: Kristýna Dušková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Kultura

Kdo by neznal neohroženého španělského šlechtice a brilantního šermíře s černou pláštěnkou a maskou, pod kterou bojuje za spravedlnost a zákon. Muzikálové nastudování Zorra bude mít premiéru v březnu v Městském divadle Brně.

Brno - Úspěch el Zorrovi – lišákovi zaručila především filmová verze s Douglesem Fairbanksem i televizní seriál z dílny Walta Disneyho. „Českému diváku v paměti asi nejvíce utkvěly filmy s Antoniem Banderasem Zorro: Tajemná tvář nebo Legenda o Zorrovi,“ myslí si dramaturg Jan Šotkovský. Právě s filmovou verzí ale muzikál nemá moc společného. „Muzikálový příběh je jiný, než jak ho známe z televize. Zorro není typický hrdina. Chce mít klid, ženy a víno, ale situace bude vyžadovat, aby se z něj stal chlap,“ vysvětluje režisér Petr Gazík.

Španělský šermíř Zorro se tentokrát předvede v muzikálovém zpracování, Zdroj: www.mdb.cz

K brněnskému publiku se tento muzikálový hit dostane po pěti letech od úspěšné londýnské premiéry. Autoři muzikálu Stehen Clark a Helen Edmunson se při tvorbě inspirovali románovou verzí chilské autorky Isabel Allene. Postavu Diega de la Vegy vymyslel americký autor brakových románů na pokračování Johnston McCullen téměř před sto lety. Atraktivitu tématu ještě znásobila legendární hispánská skupina Gipsy Kings, jejíž hity jako Bamboleo nebo Baila mají na brněnském jevišti zazní. „Zorro je napsaný jako jedna velká fiesta. Flamengové zabarvení bude prostupovat celým dějem,“ řekl Gazík. V inscenaci zazní živá hudba v podání flamegového kytaristy a dvou trumpetistů a nahrávky samotných Gipsy Kings.

Španělského mstitele Zorra představí ve stejnojmenném muzikálu Městské divadlo Brno již tuto sobotu, 16. března.  Režie se ujal Petr Gazík, který svůj um při práci s angloamerickým muzikálem ukázal při režii Marry Poppins či Jekylla a Hydea. Společně s dramaturgem Janem Šotkovským je i autorem překladu. V hlavní roli se představí Lukáš Janota, Zorrova bratra ztvární Dušan Vitázek nebo Robert Jícha. Role osudové lásky se chopí Johana Gazdíková nebo Viktória Matušovová. O hudební nastudování se postaral Dan Kalousek a o choreografii Lucie Holánková.

Klíčová slova: muzikál, Zorro, Španělsko, Městské divadlo Brno

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.