07.03.2017 14:59


Masarykova univerzita zbrojí proti prokrastinací. Studentům doporučuje Yammer

Autor: Pavel Podešva | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Yammer je interní komunikační síť, která slouží ke snadnému a rychlému předávání informací. Masarykova univerzita nabízí svým studentům a zaměstnancům možnost využívání této sítě, k níž získala přístup společně s licencí k Office365. K dispozici je od podzimu loňského roku.

Brno - Muni Yammer je interní síť Masarykovy univerzity, která svým studentům a zaměstnancům umožňuje komunikaci ve virtuálním prostředí. Nabízí také tvoření uzavřených i otevřených pracovních a projektových skupin, sledování univerzitních aktualit, diskuzi nad akademickými tématy, nebo možnost třídit konverzace podle témat a klíčových slov. „Yammer je komunikační nástroj pod správou univerzity. To znamená, že u přidaného obsahu máte jistotu, že se k němu opravdu dostanou lidé z Masarykovy univerzity. Navíc nenutíte kolegy k využívání soukromých profilů. Další výhodou je propojení s mailboxy a jinými nástroji, což například Facebook neumožňuje,“ uvedla mluvčí Masarykovy univerzity Tereza Fojtová. 

Yammer svým uspořádáním i fungováním připomíná právě Facebook, jen zmenšený do univerzitní podoby. „Je to takový interní Facebook. Zatím v tom nevidím příliš velký potenciál, mám obavy, že to mnoho lidí nebude využívat. Třeba mě ale překvapí a ujme se to,“ okomentoval Yammer správce webových prezentací filozofické fakulty Masarykovy univerzity Ondřej Myšák. Yammer se ale může stát řešením pro lidi, kteří běžně používané sociální sítě odmítají, neboť komunikaci směřuje i do e-mailové schránky a přispívá tak k provázanějšímu spojení.

Další využití Yammeru tkví v boji s prokrastinací, k níž užívání například Facebooku svádí. „Doufám, že se aplikace na univerzitě uchytí. Podle mě je to skvělý nástroj pro komunikaci a spolupráci na projektech,“ řekla studentka fakulty sociálních studií Eliška Kolmanová. „Facebookové chaty a skupiny jsou někdy dost nepřehledné, navíc nabádají k prokrastinaci. Univerzitní interní síť by studenty tolik nenutila utíkat od úkolů,“ dodala. 

Do sítě Muni Yammer se studenti a zaměstnanci mohou přihlásit skrze účet na O365, kde stačí zadat své UČO, sekundární heslo a z aplikací vybrat Yammer. V O365 jsou zdarma k dispozici i další studentské a kancelářské nástroje jako Microsoft Office, OneDrive, nebo OneNote. Za kompletní balík Office 365, který mimo jiné čítá pět instalací programů Microsoft Office na jeden počítač, univerzita ročně zaplatí tři a půl milionu korun.

Klíčová slova: Yammer, Masarykova univerzita, Microsoft Office, Office 365

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.