04.03.2020 21:28


Masarykova univerzita preventivně přerušila výuku seniorů

Autor: Kateřina Benáčková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Vedení Masarykovy univerzity rozhodlo o přerušení výuky Univerzity třetího věku. Nové opatření má zabránit možnému šíření koronaviru. Zároveň vznikl krizový tým, který průběh šíření viru monitoruje.


Rektorát Masarykovy univerzity (Foto: Kateřina Benáčková)

BRNO  O dočasném přerušení výuky Univerzity třetího věku rozhodl rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš v souvislosti s epidemií nového koronaviru. Preventivní opatření platí od včerejšího dne a ovlivní přibližně tří tisíce studentů.

„Seniory o změnách průběžně informujeme. Přerušení jejich výuky je nejlogičtějším preventivním krokem, stejně jako stanovení krizového týmu. Jiné kroky v souvislosti s koronavirem Masarykova univerzita neplánuje,“ uvedla mluvčí univerzity Tereza Fojtová. 

Členové zavedeného krizového týmu se plánují scházet jednou týdně, řešit budou vývoj epidemie koronaviru. Nejdůležitější informace o průběhu šíření onemocnění nalezne veřejnost na nové webové stránce www.muni.cz/koronavirus, s případnými dotazy se mohou studenti i zaměstnanci obracet na emailovou adresu koronavirus@muni.cz.

Ačkoliv Jihomoravský kraj neregistruje žádné nakažení koronavirem, například Mendelova univerzita na šíření viru minulý týden zareagovala čtrnáctidenním přerušením veškeré výuky. „Vyučování na vysokých školách bych nerušil, současná situace není tak kritická, aby to bylo nutné. Přerušení by zbytečně zbrzdilo výuku a vyvolalo paniku,“ myslí si student Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity Ondřej Mareček.

Úmrtnost na nový typ koronaviru je globálně 3,4 procenta. Nejohroženější věkovou skupinou jsou právě senioři, u nichž má onemocnění statisticky těžší průběh. Rektor Masarykovy univerzity vydal již minulý týden doporučení pro studenty a zaměstnance vracející se z nemocí zasažených oblastí, aby využili studijního volna anebo pracovali v režimu home office. 

Klíčová slova: koronavirus, Masarykova univerzita, univerzita třetího věku

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.