06.05.2013 20:36


Masarykova univerzita na Majálesu: Chybět nebude ani býčí rodeo

Autor: Kristýna Turečková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Masarykova univerzita má na brněnském Majálesu připravený program v jednom z největších pavilonů výstaviště. V připravené odpočinkové zóně si tak budou moci návštěvníci vyzkoušet vyvrtat zub, zahrát si Angry Birds, změřit hladinu alkoholu v krvi nebo otestovat svoji odolnost na býčím rodeu.

Brno – Desátý ročník Majálesu se uskuteční již v úterý 7. května v areálu brněnského výstaviště. Kromě skupin Kryštof, Inekafe nebo Monkey Bussines si budou moci návštěvníci odpočinout v jednom z pavilonů, kde svůj program představí spolky studentské organizace Munie Masarykovy univerzity.

Do organizování aktivit se zapojilo okolo dvanácti spolků  z Masarykovy univerzity, které vytvořili originální program. Návštěvníci si budou moci například změřit hladinu alkoholu v krvi, vyvrtat zub na cvičné figuríně či vyrobit vlastní majálesovou placku,“ řekla organizátorka ze spolku Munie Natália Pavlovičová. 

Stanoviště Masarykovy univerzity tak bude sloužit převážně jako relaxačně-zábavní zóna, kde si budou moci návštěvníci odpočinout na sedacích pytlích nebo se ukrýt před rozmary počasí. „Jednoznačně největším lákadlem, které jsme přichystali, bude elektrický býk, na kterém budou moci příchozí vyzkoušet svoji odolnost. Dále máme připraveny fotbálky nebo plyšové Angry Birds,“ dodala Pavlovičová.  

Studentská organizace Munie oslaví pomyslný rok svého fungování. Na loňském Majálesu totiž vznikla prvotní myšlenka sjednocení spolků a prezentace Masarykovy univerzity pod jednotnou záštitou. S časopisem Halas se účastníme této akce již druhý rok. Těším se na setkání se studenty a na některé kapely a jsem zvědavá, jak bude vypadat festival v prostředí výstaviště,“ řekla studentka žurnalistiky Adéla Skoupá.

Oproti minulým letům se totiž změnilo tradiční místo konání a celá akce se z areálu Hněvkovského přesunula do prostor brněnského výstaviště. „O změně místa jsme se dověděli na konci dubna a nepočítali jsme s ní. Zastřešené prostory, které nakonec máme k dispozici, jsou však pro nás výhodou. Zveme všechny návštěvníky, ať už je vyžene déšť nebo jim bude slunce pálit na hlavu, aby se k nám přišli zchladit. O zábavu budou mít rozhodně postaráno, “ uzavřela Pavlovičová.

 

Ilustrační foto: archiv Majálesu.

Klíčová slova: Majáles, spolky, Munie, výstaviště

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.