09.03.2012 13:16


Masarykova univerzita bude mít svou první miss

Autor: Kateřina Svobodová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Studentky z celé univerzity mají poprvé možnost ucházet se o titul královny krásy. Tento týden totiž odstartovala soutěž Miss Masaryk University, která vyvrcholí finálovým večerem v dubnu.

Brno Celkem třiačtyřicet dívek se sešlo ve dnech 7. a 8. března v prostorách Rektorátu Masarykovy univerzity, kde se konaly soutěžní castingy. Ty sestávaly z krátkého pohovoru s porotou, tvořenou organizátory akce, a focení v plavkách. Dvanáct vybraných studentek postoupí do finále a budou tak mít možnost získat nejen titul nejkrásnější dívky univerzity, ale i relaxačně-zkrášlovací pobyt pro dvě osoby v Chorvatsku, iPad a mnoho dalších cen.

Součástí castingu bylo focení v plavkách, Autor: Kateřina SvobodováNápad uspořádat první ročník soutěže se zrodil v hlavách tří slovenských studentů Ekonomicko-správní fakulty Michala Mikuláša, Ondreja Liptáka a Pavla Filla. „V Praze se koná hned několik podobných akcí – Miss Academia, Miss VŠE nebo Miss UK. Mrzelo nás, že Brno nic podobného nemá a chtěli jsme to napravit,“ vysvětlují. Tradici by rádi udrželi i v příštích letech. „S průběhem castingů jsme spokojeni, vše probíhalo hladce,“ shodují se. Zároveň ale přiznávají, že vybrat dvanáct nejkrásnějších dívek bude těžký úkol. „I když to zní jako klišé, krásné byly všechny uchazečky,“ uvedl Ondrej Lipták s úsměvem.

Také soutěžící studentky hodnotí průběh veskrze kladně. „Při rozhovoru s porotou panovala uvolněná atmosféra, trošku nervózní jsem ale byla při focení v plavkách,“ svěřila se jedna z nich, studentka Filozofické fakulty Kateřina Plevjaková. „Přihlášku jsem poslala až dnes ráno, takže přípravy probíhaly dost narychlo,“ přiznává a dodává, že k účasti v soutěži ji přemluvili kamarádi.

Zatímco tentokrát uchazečky čelily pouze otázkám poroty a bleskům fotoaparátů, ve finále se budou muset poprat se záludnějšími úkoly, které ale zatím zůstávají v utajení. Vítězku soutěže bude vybírat odborná porota v průběhu finálového večera spojeného se studentskou párty. Akce se uskuteční 10. dubna v klubu Fléda. Jména dvanácti finalistek budou zveřejněna o víkendu na webové adrese www.miss-muni.cz.

Klíčová slova: miss, soutěž, krása, studentky, rektorát

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

Jeník Pikna | 29. 03. 2012, 17:59
"Hoří, má panenko..." :D