06.04.2020 17:17


Masarykova Juniverzita letos neodpromuje, karanténu dětem zpříjemňuje soutěž

Autor: Kateřina Benáčková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Masarykova univerzita v průběhu školního roku vzdělává i studenty mladší sedmnácti let. Projekt Masarykova Juniverzita postupně seznamuje zvídavé děti s vysokoškolským prostředím všech univerzitních fakult. Kvůli pandemické situaci je však současná výuka zrušena. Náhradou je dětem Velká MjUNI soutěž.

MjUNI

Brno – Masarykova Juniverzita kvůli současné pandemii zrušila přednášky a workshopy ročníku 2019/2020. Děti, které se do projektu přihlásily, aby poznaly univerzitní svět, letos neodpromují. Namísto každoměsíčních vzdělávacích bloků se mohou zájemci do věku osmnácti let zúčastnit Velké MjUNI soutěže.

V reakci na mimořádná opatření a prodloužení zrušení kontaktní výuky do 15. května byl letošní ročník Masarykovy Juniverzity kompletně zrušen. O okolnostech dopadu vzniklé situace na dětské studenty a o případném finančním vyrovnání se jedná. "Ihned po zrušení výuky jsme vymysleli způsob, jak v ní pokračovat. Soutěž je řešením, které je účinné a děti baví. Ostatní formy náhrady jsou zatím v řešení," vyjádřila se mluvčí Masarykovy univerzity Tereza Fojtová.

Masarykova Juniverzita zareagovala na opatření uspořádáním Velké MjUNI soutěže. Ta odstartovala 16. března a potrvá do znovuotevření škol, anebo ukončení školního roku 2019/2020. Zúčastnění mohou plnit vědomostní úkoly, za které získávají body. Pro vylosované děti, které splnily alespoň tři úkoly za týden, navíc čekají zajímavé ceny.

Každý všední den se na webových stránkách a facebooku Masarykovy Juniverzity zveřejňuje zadání nového úkolu, jehož řešení je možné do půlnoci odeslat na e-mailovou adresu soutezmjuni@muni.cz. Témata úkolů se prolínají napříč fakultami. Děti se věnují například programování, architektuře nebo genetice. „Masarykova Juniverzita nám chybí, ale dcera každodenní úkoly oceňuje. V současné situaci jde o dobrý způsob zabavení zvídavých dětí," říká matka jedné ze studentek Markéta Veselá.

Masarykova Juniverzita každoročně otevírá dva ročníky, pro děti od devíti do čtrnácti let a pro starší studenty od patnácti do sedmnácti let. Během školního roku navštíví studenti přednášky všech devíti univerzitních fakult a svoje studium zakončí slavnostní promocí. Projektu se účastní 170 mladších a padesát starších studentů.

Klíčová slova: Masarykova univerzita, Masarykova Juniverzita, koronavirus

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.