24.03.2015 15:08


Málem mi zlomila ruce, říká o přihrávce na rozhodující gól Káňa

Autor: Havel Adam | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Ve Zlíně hokejově vyrůstal, teď tamní klub zastavil na cestě za obhajobou titulu. Ve čtvrté minutě vstřelil první gól sedmého čtvrtfinále, ve kterém Kometa zvítězila 5:0. Jan Káňa tedy rozhodl o postupu Brňanů přes loňského přemožitele. „Hodně si vážím postupu do semifinále. Fakt, že se nám to povedlo proti ševcům, tomu jen přidává,“ spokojeně pravil třiadvacetiletý útočník, jenž si v prvním kole play-off připsal pět bodů za dvě branky a tři asistence.

Autor: Adam Havel

Zlín jste v sedmém utkání série porazili 5:0, první a tedy rozhodující branku jste vstřelil vy. Jde o nejdůležitější gól vaší kariéry?

Podobně jsem se trefil už v loňském play-off a tehdy šlo o emotivnější situaci, jelikož jsme po gólu naskákali všichni na led a slavili postup. Tentokrát jsem jej vstřelil už ve čtvrté minutě.

Čekal jste, že tak brzy může jít o vítěznou trefu?

Rozhodně ne. Na druhou stranu jsme chtěli hrát ze zabezpečené obrany a Zlín k ničemu nepouštět, což se povedlo a po dalších gólech jsme se soustředili jen na naši hru. Postupně se ukázalo, že půjde o klíčovou branku rozhodujícího zápasu.

Z hlediště se zdálo, že vám střela nesedla. Jak jste viděl brankovou situaci na ledě?

Dostal jsem hodně tvrdou přihrávku od Leoše Čermáka, kterou se mi nepodařilo dobře trefit. Málem mi zlomila ruce. Naštěstí ale střela doplachtila až ke zlínskému gólmanovi a zapadla za něj.

Ve druhé třetině jste dohrával Čajánka a místo střetu jste narazil do mantinelu, co se stalo?

Petr ukázal své zkušenosti. Těsně před soubojem mi uhnul, a tak jsem v plné rychlosti vlétl kolenem do hrazení. Nejde však o nic vážného, mám ho jen naražené.

Do poslední dvacetiminutovky jste vstupovali s náskokem čtyř branek. Věřil jste, že už se Valaši nezmůžou na odpor?

Za takového stavu se hraje těžko každému týmu, zvlášť pak v play-off. My jsme navíc začali hrát pro diváky nehezký hokej, když jsme vyhazovali všechny puky z pásma a nepustili Zlín do hry. Díky škaredému stylu jsme zápas v pohodě ubránili.

V utkání vaše lajna nastupovala proti formaci soupeře, která se na ledě starala o největší rozruch i počet gólů v sérii. Jak doplníte síly do semifinále?

Nejen sedmý zápas, ale celá série nás stála hodně sil. Věřím však, že je rychle dobijeme. Vyhráli jsme, takže to půjde snáz. Dostaneme jeden den volna. 

Cítili jste před utkáním velký tlak, když vás všichni fanoušci brali jako favorita a s koncem ve čtvrtfinále by se těžko smířili?

Řekli jsme si, že musíme hrát v klidu. Nešlo o sestup, a tak jsme se snažili od jakýchkoli řečí co nejvíce oprostit. Jsem rád, že jsme je nevnímali a podařilo se nám tlak ustát.

V minulé sezóně jste Zlínu podlehli ve finále play-off. Jak si užíváte vydařenou odvetu a postup do semifinále?

Jsem velmi rád, že jsme postoupili do dalšího kola a navíc přes Zlín. Z osobního hlediska to považuji za ještě větší úspěch, protože se mi to povedlo proti mateřskému týmu.

Jak na to reaguje vaše nejbližší okolí?

Věřím, že rodinní příslušníci budou šťastní, že se letos povedlo postoupit mému týmu. Se zlínskými hokejisty se o tom pobavím po sezoně, teď na to není čas.

Svou radost nedáváte moc najevo. Z jakého důvodu?

Jsem samozřejmě spokojený s výsledkem, ale v tuto chvíli je zápas i série za námi. Slavit budeme maximálně do půlnoci. Od zítřka se musíme soustředit na další kolo, které začíná už ve čtvrtek.

Loni jste měli stejně krátkou přestávku mezi semifinále a finále, jehož začátek jste pak nechytili a prohrávali po třech zápasech 0:3. Poučili jste se pro letošní sezonu?

Nezačínáme doma, což je pro nás možná dobře. V Litvínově chceme vycházet z obrany. Před sérií musíme pořádně zregenerovat a snad zúročíme zkušenosti z minulého roku.

Se Severočechy jste v sezoně shodně dvakrát vyhráli i prohráli. Co od série očekáváte?

Litvínovští mají výborné přesilovky, takže si musíme dát pozor na zbytečné fauly. Celkově je jejich největší síla v útoku, kde excelují zkušení hráči. Věřím, že trenéři připraví takovou taktiku, abychom je co nejvíc eliminovali.

Klíčová slova: Káňa, play-off, Kometa, semifinále, hokej

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.