23.03.2011 13:07


Mafiáni se rozprchli po Brně

Autor: Veronika Pořízková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Následujících pět až šest týdnů se po Brně bude pohybovat téměř stovka lidí v bílých rukavičkách, které jsou symbolem městské hry Mafie Brno. Dotyk pravé ruky v bílé rukavičce znamená pro účastníky konec ve hře.

Pár, který přišel v tematickém oblečení. Foto: Veronika PořízkováBrno – Třetí ročník brněnské mafiánské hry začal ve středu přesně ve čtyři hodiny a čtyřicet čtyři minuty ráno. Předcházel mu sraz všech přihlášených hráčů, kde se seznámili s pravidly a názorně si převedli správné a špatné formy lovení oběti.

 „V celé hře hodně dbáme na bezpečnost, veškeré fyzické i psychické násilí je naprosté tabu. Používají se opravdu jen rukavičky", zdůraznil několikrát organizátor Lukáš Linha.

Každý z  hráčů obdržel kartičku se jménem, fotkou a pravidelným rozvrhem své oběti, která se pro něj stává klíčovou osobou pro následující týdny. Podle údajů na kartičce se hráč snaží svoji oběť vystopovat a ulovit, tedy dotknout se jí pravou rukou v bílé rukavičce. Oběť se však může bránit, když navlékne rukavičku na ruku levou. Pokud byl lov úspěšný, lovec získává kartu své oběti a připravuje se na další lov.

Akce bude trvat měsíc až šest týdnů. „Hra trvá, dokud ji neukončíme. Každý rok má jinou dynamiku, nedá se tedy úplně předpovědět doba trvání. Vítězem je ten, kdo uloví nejvíce obětí a sám přežije,“ vysvětlil Linha.

Lov je někdy velmi náročný, což potvrzuje i jeden z loňských vítězů Ladislav Kolář, který se může chlubit deseti úspěšnými skalpy stejně jako druhá vítězka Lucia Potočňáková. „Jednoho člověka jsem sledoval čtrnáct dní, stále jsem ho nemohl najít a nakonec jsem ho ulovil v den jeho maturity,“ uvedl.

Kolář je jediný z loňských vítězů, který se hry účastní i letos. Myslí si ale, že svůj post tentokrát kvůli nedostatku času neobhájí.  „Úspěch spočívá v tom, kolik hře věnujete času. Ten, kdo ho věnuje nejvíce, je nejúspěšnější,“ shodl se Kolář s vítězem prvního ročníku Radkem Bartoněm.

Vítězem se možná stane někdo z letošních nováčků, kterých je mezi hráči mnoho. O akci se dozvěděli většinou prostřednictvím pozvánky na Facebooku. „Přijde mi to jako zajímavé zpestření, chci vyzkoušet něco nového. Jediným mým cílem je nezemřít hned v prvních dnech,“ uvedla Erika Delfavero.

Hra Mafie Brno se letos koná už potřetí. V prvním ročníku se přihlásilo sedmdesát pět lidí, z nichž jedenáct vydrželo až do konce. V loňském roce se počet hráčů navýšil na sto třicet tři. S dotykem bílé rukavičky se nesetkalo třicet osm hráčů. Letos se hry účastní devadesát sedm hráčů. Mafiánská hra se konala také v Praze, kde za sebou má už pět ročníků, a v Ostravě.

Rozhovor s organizátorem Lukášem Linhou si můžete přečíst zde.

Klíčová slova: Mafie - Brno, městské hry

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.