06.12.2013 20:43


Loňský úspěch z mistrovství světa budou florbalistky obhajovat v Brně a Ostravě

Autor: Tomáš Lupínek | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Před domácím publikem se budou moci příští týden předvést české florbalové reprezentantky. Ženský světový šampionát letos hostí Brno a Ostrava. Český tým čekají v základní skupině soupeřky ze Švýcarska, Norska a Lotyšska.

Brno - Zápasem japonského výběru s dánským odstartuje zítra ráno letošní florbalové mistrovství světa žen v Brně. České reprezentantky se domácímu publiku předvedou v zápase s norským týmem od sedmnácti hodin, v neděli odpoledne se utkají se Švýcarkami. Působení v základní skupině uzavřou v neděli ve dvacet hodin zápasem s Lotyšskem.

Celkově se šampionátu účastní šestnáct týmů, které jsou rozřazeny do čtyř skupin. Český výběr byl společně se zmíněnými týmy zařazen do skupiny B. „Zápas našich se Švýcarskem bude dle mého názoru nejatraktivnější utkání Češek v základní skupině,“ řekl bývalý juniorský reprezentant Martin Kutík. Oficiální logo mistrovství. Foto: WFC2013

Diváci, kteří chtějí vidět všechna utkání, se budou muset za vyřazovacími souboji přemístit do Ostravy.  „V pondělí se v Brně hrají poslední zápasy, které jsou již součástí play off, od úterka se vše přesunuje do Ostravy,“ řekl k harmonogramu šampionátu jeden z dobrovolníků Mirek Kozák. Finálové utkání proběhne v neděli 15. ledna od půl čtvrté v ostravské ČEZ aréně.

Česká republika hostí ženské mistrovství poprvé v historii, mužské šampionáty se u nás konaly v letech 2008 a 1998. „Tradičně nejlépe se umisťuje švédská reprezentace a to jak u v mužské, tak v ženské kategorii,“ říká Kutík. I Český výběr má několik úspěchů. Před dvěma lety vybojovaly ženské reprezentantky bronzové medaile, stejnou příčku obsadili před třemi lety i jejich mužští kolegové. Doposud největším úspěchem je však stříbrná medaile ze Švýcarska, kterou mužský tým získal v roce 2004.

Klíčová slova: florbal, brno, mistrovství

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

Florbalista | 06. 12. 2013, 23:17
Titulek je matoucí. Mistrovství žen ve florbale je jednou za dva roky, minulý rok žádné nebylo. Ostatně je to napsáno v předposlední větě, tak proč ten titulek?