01.10.2013 07:21


Loňské plány MUNIE byly velké, teď je čas je plnit

Autor: Anna Macíčková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Brno - MUNIE, studium naplno. Krátké heslo shrnuje podstatu studentské organizace, která před rokem vznikla na Masarykově univerzitě. Studenti v čele se zakladatelem Václavem Prakem MUNII vytvořili nejen za účelem zkvalitnit a zpestřit studentský život, ale také aby pomáhala studentským spolkům. Plánů bylo spoustu a na to, jestli se vydařily, či selhaly, odpovídal prezident MUNIE Václav Prak. 

Plní MUNIE plány a očekávání z loňského roku?

Plány jsme měli opravdu veliké a loni jsme mysleli, že jsou i rychle naplnitelné, ale určitě nebyly. S odstupem času a s přibývajícími zkušenostmi víme, že ty cíle byly sice správně myšlené, ale byly na delší čas.

Jak byste tedy zhodnotil celý uplynulý rok?

Vystřízlivěli jsme z těch obrovských vizí, zjistili jsme, že některé plány byly přemrštěné. Zároveň si ale stále myslím, že MUNIE je organizace s potenciálem rozšiřovat se i do dalších oblastí a postupně opravdu plnit to, co jsme si vytyčili před rokem. Jsem především spokojený, že se zde ustálil orgán, který může existovat ještě dlouho a zlepšit studentský život.

Co je pro vás nynější prioritou?

Rádi bychom organizaci stabilizovali a naplnili základní funkci, pro kterou vznikla, tedy vykonávat kvalitní servis studentským spolkům.

Na jaké akce MUNIE se studenti mohou v nejbližší době těšit?

Právě dnes pořádáme jarmark spolků, kam se každý může přijít podívat a blíže se seznámit se studijními spolky na Masarykově univerzitě, je to tedy událost určená především pro prváky. Událost se koná od dvou hodin odpoledne v Atriu Fakulty sociálních studií. Dále také v listopadu vytvoříme doprovodný program k JobChallenge, veletrhu, který se snaží ukázat studentům svět zaměstnavatelům.

Kde vidíte MUNII v budoucnu? 

Věřím, že když studentským spolkům nabídneme kvalitní zázemí, tak tím zároveň obohatíme studentský život na naší univerzitě. Poté také můžeme více propagovat činnost studijních spolků tak, aby se do nich zapojovalo více studentů.

Co musí student udělat, aby se mohl do MUNIE zapojit?

Jde o to, co od toho student čeká. Jestliže nechce být dobrovolníkem, ale chce jen využívat výhod a slev, tak jediné, co musí, je koupit si kartu za sto korun. Tato investice se mu pak mnohonásobně může vrátit v podobě slev u našich partnerů, kterých stále přibývá.

A jestliže chce být student aktivnější, může se stát členem? 

Ano, ale není to jako loni, kdy jsme dělali obrovský nábor nových členů. Chceme se proměnit spíše na menší organizaci s méně dobrovolníky, ale s kvalitním zázemím a s lidmi, kteří budou zodpovědně plnit své úkoly. 

Klíčová slova: MUNIE, Václav Prak, studentské spolky

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.