23.03.2012 16:30


Limonády od českých výrobců budou k dostání v Krmítku na Fakultě sociálních studií

Autor: Nela Patschová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Nový postmix Krmítka na Fakultě sociálních studií by měl nabídnout limonády od českých výrobců. V provozu bude již příští týden. Včera začala jeho instalace.

Brno Nový postmix na limonády bude v Krmítku na Fakultě sociálních studií (FSS) fungovat už příští týden. Zákazníci budou mít na výběr z osmi druhů stáčených limonád. Jen jedna z nich bude neperlivá a sirupy, jimiž bude ochucena, se budou střídat. "Postmix jsme se rozhodli zavést i proto, že bychom rádi podporovali české výrobce limonád," uvedla provozní vedoucí Magda Betlachová.

"Vím, že postmixy už jsou v menzách na Moravském náměstí a v Kampusu. Já je sice nepoužívám, protože mám raději obyčejnou vodu z kouhoutku, ale myslím, že v Krmítku se postmix ujme. Je to ideální řešení, když si někdo nechce kupovat plastovou půllitrovou láhev," řekl student FSS Jan Daněk. Zároveň však poznamenal, že bude určitě záležet na ceně limonád. 

Montážní pracovník sestavuje nový postmix v Krmítku na Fakultě sociálních studií. Autor: Nela Patschová

"Za velkou výhodu považujeme také to, že si zákazníci budou moci limonádu natočit do vlastní pet lahve či kelímku. A my tak ušetříme životní prostředí dalšího plastu," řekla Betlachová. To, že zaměstnanci Krmítka chtějí přispět alespoň malým dílem k ochraně životního prostředí, oceňuje studentka environmentalistiky Adriana Gálová. "Je to super, protože takhle si lidé v Krmítku budou snad kupovat méně pet lahví a když už si je koupí, mohou je znovu využít. Recyklace plastů nejen v Česku ale i ve světě je dost bídná, nemluvě o kvalitě nápojů v pet lahvích, do kterých se látky z pet lahve louhují i několik měsíců," popsala studentka své nadšení.

Klíčová slova: Krmítko, postmix, limonády, český výrobce, Fakulta sociálních studií, FSS

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.