29.03.2013 10:18


Lidé v kavárnách pili kohoutkovou vodu. Pomohli zachránit prales v Kamerunu

Autor: Kristýna Dušková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Občanské sdružení Kedjom-Keku se snaží zachránit mizející horský mlžný les v africkém Kamerunu. Proto uspořádalo akci s názvem Voda pro Kamerun, do které se mohli zapojit všichni lidé, kteří nepohrdnou pitím kohoutkové vody.

Brno - Litr za dvacku, dvacka za strom. Tak znělo motto akce Voda pro Kamerun, která se konala v šedesáti kavárnách a restauracích po celé České republice. Ještě tento týden lidé mohli přijít a dát si vodu z kohoutku za symbolických dvacet korun.

Právě na pouhých dvacet korun přijde vysazení jednoho nového stromu zpět do mizejícího horského mlžného lesa v severozápadním Kamerunu. Proč je obnova vzácných lesů důležitá, vysvětlil předseda organizace Martin Mikeš. „Pitím vody z kohoutku lidé přispěli k obnově vzácných lesů a k opětovnému nastolení rovnováhy vodního cyklu. Ten je odlesněním narušen a dochází tak k pomalému vysychání celé oblasti,“ uvedl Mikeš.

Do projektu Voda pro Kamerun se zapojily i brněnské kavárny.   Foto: Kedjom-Keku

Do celorepublikového projektu se zapojily i čtyři brněnské kavárny ERA, Zastávka, Mezzanine a Zahrada Café therapy. Servírka Jana Štěpančíková z kavárny - ERA charitativní akci zhodnotila jako úspěšnou. „Do budoucna jsme podobným projektům určitě otevřeni,“ sdělila Štěpančíková. Další brněnskou kavárnu navštívila i studentka Veronika Chrobáková, která se o akci dozvěděla z facebooku. „Myslím, že jde o skvělý nápad. Moc se mi líbí propojení kavárenského prostředí, kam se snadno dostane každý, s dobročinnou činností,“ uvedla spokojená studentka.

Projekt Voda pro Kamerun podpořily i studentky.   Foto: Kristýna Dušková

Do charitativní akce se zapojila i řada známých českých osobností jako herec Pavel Liška nebo herečka Jana Plodková. V některých kavárnách se zároveň v tomto týdnu konaly přednášky spojené s koncerty a čtením kamerunských pohádek.

Klíčová slova: Voda pro Kamerun, Kedjom-Keku,voda,kavárny

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.