27.10.2020 20:10


Lidé mohou na Dušičky na hřbitovy, i tam ale platí opatření

Autor: Ivana Sochová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

I přes omezení pohybu si Češi mohou jet zavzpomínat na své blízké zesnulé. Podle doporučení je nejlepší jít na hřbitovy ve všední dny dopoledne. Povinností je mít zakrytá ústa a nos.

 

Krematorium Ústředního hřbitova v Brně, Foto: Michal KlajbanPraha, Brno - Hřbitovy zůstávají přístupné i během nouzového stavu. Nadále je však nezbytné dodržovat všechna vládní opatření jako zbytečně se neshromaždovat a nosit roušku. „Preventivně prosíme návštěvníky hřbitovů, aby pro návštěvy hřbitova a úpravu hrobů zvolili nejbližší pracovní dny, ideálně dopolední a časné odpolední hodiny. Aby se návštěvnost rozložila do několika dnů a snížilo se tak riziko nákazy,“ uvedla mluvčí Správy pražských hřbitovů Oldřiška Dvořáčková.

Každý hřbitov má také jinou otevírací dobu, tu je možné zjistit na jejich webových stránkách. V Praze jsou hřbitovy otevřené po 3. listopadu pouze do pěti hodin. Na Ústředním hřbitově a na hřbitově v Židenicích v Brně je v týdnu od čtvrtka 29. října do 6. listopadu výjimečně otevřeno do sedmi hodin, na ostatních brněnských hřbitovech až do devíti večer. 

Z krizových opatření dostala výjimku i květinářství. „Způsob objednávání a výdeje květin jsme nezměnili. Určitě nám ale klesnou tržby, protože jsou zakázané obřady,“ řekla Jana Tvrzníková z vazárny květin Mnichovice, která se specializuje na smuteční vazby. Doporučuje se také vyměnit běžné svíčky za elektrické. Snižuje se tím riziko vznícení květinové výzdoby a hroby zůstanou osvětlené po celou dobu. 


Klíčová slova: Dušičky, hřbitov, opatření

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.