18.05.2014 21:48


Letní tábory vybírají rodiče podle programu

Autor: Stárková Linda Anna | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

S blížícím se vysvědčením se musí rodiče zamyslet nad tím, jak naložit s volným časem školáků o prázdninách. Jednou z takových variant jsou letní dětské tábory. V současnosti už je jejich nabídka velmi široká, od klasických skautských, přes tábory s koňmi nebo keramickými dílnami, až po tábory přímořské. Obzvlášť ty poslední jsou populární, ačkoli kvůli nim rodiče musejí sahat hlouběji do kapsy.

Na letních táborech se kromě klasických her v lese mohou dnes děti také učit anglicky, hrát divadlo nebo třeba jezdit na koních. Právě podle programu se pak odvíjí také cena, která může v případě tábora se speciálním programem vyšplhat až na šest tisíc korun za týdenní pobyt. Jezdí dnes ještě vůbec děti na tábory? A co je pro rodiče rozhodující faktor při výběru tábora?

 

anketní foto, autor: L.StárkováDagmar Selingerová, 45 let, kuchařka, Cvrčovice

Tábor pro dceru stojí přibližně čtyři tisíce za čtrnáctidenní pobyt. Vybírali jsme ho podle doporučení známých, ale hlavně tak, aby tam byl pro děti program, se kterým se nebudou nudit. Místa byla obsazená už několik měsíců dopředu, takže myslím, že ta cena připadá většině lidí přiměřená.

 

 

 

 

 

anketní foto, autor: L.StárkováMarta Svobodová, 65 let, úřednice, České Budějovice


Na tábor jezdí obě dvě vnoučata, Kristýnka na jezdecký a  Petr chodí do skauta, takže ti mají své vlastní tábořiště někde na Šumavě. Zrovna ten tábor s koňmi je trochu dražší, ale je dobře, že děti nesedí celé léto na gauči u televize, takže na cenu se tolik neohlížíme.

 

 

 

 

anketní foto, autor: L.StárkováLenka Hašková, 32 let, na mateřské dovolené, Zliv

Jeden syn je tábor ještě moc malý a ten druhý na ně jezdit nechce. Asi se bojí být tak dlouho bez mamky, ale jako správný chlap to samozřejmě nepřizná. Letos proto zkusíme příměstský tábor. Je to výhodné i finančně, třeba dvoutýdenní pobyt bychom si stejně nemohli dovolit.

 

 

 

 

 

anketní foto, autor: L.StárkováIvan Luksh, 53, letecký mechanik, České Budějovice

Když jsem byl malý, mohla mě matka poslat na tři po sobě jdoucí běhy, bylo to tehdy mnohem levnější a zbavila se mě tak skoro na celé léto. Moje dcera jezdí na pohádkový tábor s chatkami v lese, stojí asi tři a půl tisíce, ale víme, že si to opravdu užije, protože mají bohatý program i dobré zázemí.

 

 

 

 

 

 

 

 

Klíčová slova: letní tábory, anketa

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.