10.03.2015 22:53


Kvalitní vzdělání a modeling na vysoké úrovni nejdou dohromady, říká modelka a studentka Masarykovy univerzity Vladimíra Michálková

Autor: Nejedlíková Lenka | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Ve školce jí učitelky spojovaly dvě postýlky, aby se vešla, a když jsem poprvé přišla do primy na gymnáziu, spolužáci povstali, protože si mysleli, že je vyučující. Štíhlá brunetka se sto osmdesáti devíti centimetry Vladimíra Michálková vystudovala ekonomii na Masarykově Univerzitě a nyní dodělává diplomovou práci na Právnické fakultě. Modeling musel jít stranou.

Brno – „Jsi modelka, nebo hraješ basketbal?  Na to se mě lidé ptali v dětství téměř každý den. Já na otázky odpovídala záporně a oběma disciplínám se vyhýbala,“ říká Michálková. Na světová mola ji přivedla náhoda. Ve třinácti šla s rodiči do supermarketu pro meloun a ve spěchu si oblékla džínovou bundu naruby. Tehdy si jí všimla asistentka z modelingové agentury a oslovila ji. „Líbilo se jí, jak jsem vysoká a moderně oblečená. Džínová bunda naruby mi vlastně zajistila karieru,“ směje se.


Vladimíra Michálková. Autor: Lenka Nejedlíková

Poprvé vystoupila na přehlídkové molo v brněnském hotelu International na valentýnském večírku. „Měla jsem zatmění před očima, ale líbilo se mi, jak všichni tleskají a jak se z mé výšky stala během jednoho dne přednost. Od té doby jsem opravdu chtěla být modelka.“ Poté už to šlo rychle. Vyhrála soutěž v časopise Bravo Girl a začala pracovat pro jednu z předních modelingových agentur u nás. „Vítězství jsem si užívala, vyhrála jsem svůj první mobil a ve škole mě všechny holky pomlouvaly,“ říká s úsměvem rodačka z jižní Moravy. Do čtrnácti vystupovala na přehlídkách v Česku a v patnácti už stála na milánském molu v modelu od návrháře Garetha Pugha.

Kvůli každodenním castingům přešla na střední školu do hlavního města, ale po čtvrt roce se vrátila domů a nastoupila na gymnázium v Židlochovicích. „Vyučující mi nechtěli povolovat modelingové cesty,“ vysvětluje s povzdechem Michálková. Na gymnáziu byli naopak vstřícnější. „Vždy jsem měsíc cestovala a měsíc obcházela vyučující, aby mě přezkoušeli. Dokonce jsme si psali s ředitelem emaily o tom, jak se mi na cestách daří,“ dodává pozitivní mladá žena.

 Na gymnáziu se Vladimíra Michálková účastnila přehlídek v hlavních evropských městech módy, a to hlavně v Paříži, Římě a Londýně. „Jsou to zážitky, které vám nikdo jiný v tom věku nedá,“ říká modelka. Poznávala nejznámější evropská města, seznamovala se s předními módními návrháři a navštěvovala VIP podniky největších evropských měst. „V jednom milánském baru ke mně přišla Paris Hilton a zeptala se, jestli bych jí nepůjčila gumičku do vlasů.“ Na druhou stranu vzpomíná také na pocity, které člověk zažívá, když přijede sám do cizího města s mapou a seznamem castingů, které má obejít, a na soužití s americkými modelkami, se kterými si nerozuměla. „Přestože v modelingu nejde moc mluvit o přátelství, pár kamarádek jsem si přece jen našla. Většinou to však byly ty osamělejší chvilky mého života,“ říká.

Gymnázium absolvovala bez problémů, ačkoliv ve škole trávila jen každý druhý měsíc. Rozhodla se podat si přihlášku na Ekonomicko-správní fakultu Masarykovy univerzity a přijímačky úspěšně zvládla. Vladimíru Michálkovou studium ekonomie bavilo, měla ráda především předměty, kde se mluvilo o obchodování na burzách. Na modeling ale už nezbýval čas. „Věděla jsem, že nepatřím mezi topmodelky, které vydělávají miliony, na to jsem příliš vysoká, proto jsem dala přednost raději studiu a modeling omezila,“ vysvětluje. „Pokud chce člověk mít kvalitní vzdělání na dobré škole a Masarykova univerzita podle mě dobrá je, musí se tomu věnovat naplno. Variantou je také kombinované studium, ale i k tomu potřebujete mít čas na učení. Hodně modelek to řeší tzv. on-line studiem.“

Dnes si absolventka oboru Finance a účetnictví připisuje před jméno inženýrský titul a je zaměstnaná v ekonomickém oboru. Zároveň dopisuje diplomovou práci na právnické fakultě. Modelingu se věnuje jen příležitostně, a to když ji zkontaktuje některá z návrhářek, se kterými se blíže seznámila. „Modeling i focení mě stále baví, ale už nechci věnovat čas těm procesům okolo. Jsem ráda, že jsem si to odžila, ale je spousta dalších věcí, které jsou pro mě v současnosti důležité,“ dodává.

Klíčová slova: modeling, Vladimíra Michálková, studium

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.