17.03.2018 08:55


Kredit za povinnou tělesnou výchovu výměnou za sportovní kurz v Itálii

Autor: Tereza Čaladi | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Jak získat kredit z povinné tělesné výchovy a přitom neabsolvovat semestrální výuku? Stačí se přihlásit na nějaký ze zimních či letních sportovních výcvikový kurzů na Masarykově univerzitě, které jsou pořádány pod Centrem univerzitního sportu. Studenti se tak mohou podívat po České republice, ale i za její hranice, například do Itálie, Makedonie, Albánie, Řecka nebo Černé Hory. Kurzy jsou určené pro studenty všech fakult Masarykovy univerzity.

Ilustrační foto - sportovní kurzy

Studenti mohou najít výcvikové kurzy v nabídce povinné mezifakultní tělovýchovy, přihlášení je však možné v Obchodním centru MU pod nabídkou fakulty sportovních studií. Zde si už studenti mohou vybrat, na který konkrétní kurz chtějí jet a podívat se i na ceny kurzů. „Kurzy bych doporučila jak studentům, kteří chtějí své sportovní dovednosti zlepšit, tak i studentům, kteří rádi konkrétní sporty v nabídce kurzů provozují a chtějí se seznámit s novými lidmi,“ říká lektorka Centra univerzitního sportu a pořadatelka kurzů Radka Střeštíková.

Zimní kurzy se soustředí na výuku sjezdového lyžování a snowboardingu. Studenti si sportovní kurzy chválí nejenom kvůli hezkému ubytování (chata blízko sjezdovky, bazén, sauna) a příznivé ceně kurzů, ale také díky novým kontaktům. „Na zimním kurzu jsem byla dvakrát ve Val di Fiemme v Itálii. Díky ochotě vyučujících jsem si zlepšila své lyžařské schopnosti. Za největší přednost kurzu ale považuji získání přátel na celý život,“ vzpomíná na kurz absolventka Eva Hájková. Toto potvrzuje i bývalá studentka Lenka Čermáková, která absolvovala před šesti lety a dodnes je s některými účastníky kurzů v kontaktu.

Letní kurzy jsou zaměřené na vodní, horskou či cyklistickou turistiku, dále také na lezení, oblast fitness, aerobik a letní míčové hry. Podobné kurzy jsou součástí povinné výuky pro studenty fakulty sportovních studií. „Myslím si, že je skvělé, že i studenti mimo fakultu sportovních studií mají možnost dostat se na stejné sportovní události v rámci studia jako my,“ říká student sportovního managementu Martin Tuček.

Na letní kurzy, které probíhají na přelomu srpna a září, je možné se přihlásit do konce června. Studenti se mohou kurzů účastnit i potom, co absolvují povinnou tělesnou výchovu, je tedy možné jet na kurz víckrát za studium. Kurzy jsou organizované tak, aby je zvládli začátečníci i pokročilí, cílem kurzů není studenty fyzicky zničit, ale přiučit je novým sportovním dovednostem.

Klíčová slova: sportovní výcvikové kurzy, FSpS, Centrum univerzitního sportu

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.