04.04.2011 13:49


Krabičková dieta přináší zdraví i krásu

Autor: Petra Andrýsková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Zpravodajství

Jídlo pětkrát denně, pokrmy z kvalitních potravin, správný přísun důležitých látek nebo možnost zhubnout. To vše slibují firmy, které nabízejí krabičkovou dietu. Hotové pokrmy zájemcům dovezou až do domu nebo do práce.

Brno - Osmatřicetiletá Lenka Oborná už vyzkoušela mnoho způsobů jak zhubnout. Když se na trhu objevila krabičková dieta, rozhodla se tento způsob stravování otestovat. „Chtěla jsem zkusit něco nového a shodit pár kilo. Byla jsem zvědavá, jak se o můj jídelníček postará profesionál,“ vysvětluje Oborná.Na krabičkovou dietu lákají letáčky. Foto: Petra Andrýsková.

Pod názvem krabičková dieta se skrývá pět jídel, která zaměstnanci specializovaných firem dovezou zákazníkovi až do domu. „Jídla jsou kaloricky vyvážená, z kvalitních potravin a podporují správnou životosprávu člověka, jejímž základem je jíst pětkrát denně v menších porcích,“ řekla koordinátorka serveru Zdravá dieta pro Brno Jana Hrušanová.

Existují dva programy, které firmy nabízí. První z nich slouží k udržení váhy a zlepšení kvality stravování pro lidi, kteří nemají čas nakupovat kvalitní potraviny, jíst pravidelně a kontrolovat si cholesterol, tlak nebo cukry. Druhý program představuje redukční dietu, jež slouží k snížení nadváhy. „Úbytek váhy je ze zkušenosti našich zákazníků u žen pět kilogramů a u mužů přibližně sedm. Muži mají rychlejší spalování, proto je jejich hubnoucí proces rychlejší,“ uvedla Hrušanová. Krabičková dieta je jednou z účinných metod při hubnutí. „Krabičky jsem odebírala měsíc. Pečlivě jsem dodržovala pokyny firmy a zhubla krásných tři a půl kilo. Byla jsem spokojená,“ popsala svou osobní zkušenost Oborná.

Podle lékaře Jiřího Doliny je důležité dodržovat i další pokyny. Mezi ně patří hodně pít, vyhýbat se konzumaci kávy a alkoholu, lidé by také měli správné stravování doplňovat pohybovými aktivitami. „Z tohoto pohledu výsledek diety dost závisí na každém člověku zvlášť,“ dodal Dolina.

Jídlo je zabalené v krabičkách, které firmy rozváží den předem k zákazníkovi domů nebo do zaměstnání. „Jídlo bylo vždy pečlivě zabalené ve fóliích a já jsem si ho jen ohřívala,“ upřesňuje Oborná. Krabičkovou dietu je často těžké dodržovat. „Krabičky bych určitě doporučila ostatním. Nejsou však vhodné pro lidi, kteří hodně cestují, což jsem i já. Z tohoto důvodu jsem dietu po měsíci přerušila,“ vysvětluje Oborná.

Krabičková dieta je jedním ze způsobů, jak se zdravě stravovat. Denní menu složené z pěti porcí se cenově pohybuje mezi dvěma sty a dvě stě padesáti korunami. Některé firmy si zvlášť účtují rozvoz, jiné jej ve vytyčených regionech nabízí zdarma.

Klíčová slova: krabičky, dieta, zdravá životospráva

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.