23.03.2016 16:07


Konkurence byla menší než loni, vítězství si ale vážím, říká vítězka Běhu Lužánkami

Autor: Markéta Weinlichová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Členové brněnského atletického klubu AC TRACK & FIELD Brno pořádali v sobotu již 71. ročník tradičního Běhu Lužánkami. Vítězkou ženského závodu se stala běžkyně klubu TJ Šumperk Eva Filipiová, která doběhla do cíle s náskokem třiatřiceti vteřin na druhou Lenku Švábíkovou.

Brno – Sobotního Běhu Lužánkami se v kategorii žen zúčastnilo méně závodnic než v předchozím roce. Přesto ředitel závodu Karel Walter avizoval dopředu účast zvučných jmen. Jedním z nich byla také vítězka minulého ročníku, maďarská závodnice, Zita Kácser. Ta nakonec do Brna nepřijela, přesto v ženské kategorii startovalo mnoho kvalitních běžkyň. Závodu dominovala Eva Filipiová, která do cíle doběhla v čase 23:20. „Před závodem jsem takový výsledek nečekala,“ sdělila své dojmy Eva Filipiová. 

Eva Filipiová pózuje s pohárem pro vítěze (Foto: Markéta Weinlichová)

Počasí dnes nebylo ideální, jak se vám běželo?

Běželo se mi poměrně dobře, teplota sice nebyla taková, jakou bych si představovala, ale tréninky i závody mnohdy absolvuji v o dost chladnějším počasí, proto jsem neměla problém. 

Jaký jste si před závodem stanovila cíl?

V loňském roce jsem byla na stupni vítězů, což byla pro mě velká motivace i do tohoto závodu. Třetí místo jsem chtěla obhájit, případně dosáhnout ještě lepšího umístění, což se povedlo. 

Připravovala jste se na dnešní závod nějak speciálně?

Cíleně s vidinou dnešního závodu určitě ne, připravovala jsem se stejně jako před každým jiným závodem, na přípravě nic odlišného nebylo.

Minulý rok jste byla třetí, letos slavíte prvenství, v čem byl závod odlišný od předchozího ročníku?

V prvé řadě musím zmínit menší konkurenci v letošním závodě. Nezúčastnila se loňská vítězka a držitelka traťového rekordu Zita Káscer, stejně tak ani Ľubomíra Maníková, která minulý rok skončila druhá. Celkově míň běžkyň bylo asi také proto, že se běh kryl s jedním závodem ze seriálu Brněnského běžeckého poháru. Na druhou stranu musím taky zmínit, že jsem si od loňského ročníku vylepšila svůj osobní čas, protože jsem přes zimu víc trénovala.

Už po prvním kole jste měly se závodnicí Lenkou Švábíkovou velký náskok v čele závodu, ve třetím kole jste pak dobíhala některé ze závodnic o kolo, kdy jste začala věřit, že letos prvenství vyjde?

Bylo to asi po doběhnutí třetího okruhu, kdy jsem měla dostatečný náskok a ještě síly na mírné zrychlení.

Jak fyzicky náročný pro vás závod byl?

Musím přiznat, že jsem po celý závod neběžela na maximum, na druhou stranu poslední okruh jsem zaběhla v nejrychlejším čase, takže po něm už jsem začala pociťovat únavu.

Co říkáte na atmosféru závodu?

Loni byla atmosféra lepší než letos, protože bylo pěkné počasí a na závod se přišlo podívat víc lidí. Na druhou stranu, přestože bylo letos diváků méně, tak všichni fandili, a to člověku při závodě hodně pomůže, za to jim patří velký dík.

Účastníte se mnoha závodů, jak vysoko z hlediska kvality a zázemí řadíte ten brněnský?

Protože je Běh Lužánkami populární závod s tradicí, tak jej určitě řadím mezi ty lepší. Co se týče zázemí a organizace, nemůžu si na nic stěžovat. Přesto, že je tu několik stovek běžců a běžkyň, tak místa v šatnách nebo i jiných prostorách, kde se účastníci pohybují, je tu dost. Co se týče konkurence, odvíjí se vše od toho, jaké běžkyně se závodu zúčastní. Z tohoto hlediska mi dnes hrálo vše do karet.

Klíčová slova: běh, závod, Brno, Lužánky, vítězství

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.