06.03.2019 18:44


Komise pro stravovací politiku Masarykovy univerzity hodnotila kvalitu brambor

Autor: Viktorie Čermáková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Studentům Masarykovy univerzity budou na jaře v menzách podávat brambory odrůdy Regina od dodavatele Dunaj Ostrava. V úterý o tom rozhodli členové Komise pro stravovací politiku Masarykovy univerzity. Komisi tvořili zástupci vedení Správy kolejí a menz spolu se zástupci z Akademického senátu. Kvalitu brambor posuzovali na základě jejich vzhledu, vůně a chuti.

Komise pro stravovací politiku Masarykovy univerzity vybrala odrůdu Regina od dodavatele Dunaj Ostrava. Foto: Viktorie Čermáková.

Brno – Zástupci Komise pro stravovací politiku Masarykovy univerzity v úterý hodnotili kvalitu brambor. Podle výsledku hodnocení rozhodli, kterou odrůdu budou nakupovat. Většina se shodla na tom, že ze čtyř vzorků splňuje jejich požadavky nejlépe odrůda Regina od dodavatele Dunaj Ostrava. „Dosud jsme od stejného dodavatele odebírali brambory odrůdy Marabel,“ uvedla referentka stravovacího provozu Veronika Hrozková.

Hodnotitelé se zaměřovali zejména na vzhled, vůni a chuť brambor. „U některých vzorků pozorujeme, že hlízy rychle černají, některé jsou zase příliš vodnaté,“ hodnotil manažer stravovacího provozu Roman Tancoš. Podle něj by brambory měly být vhodné i k přípravě šťouchaných brambor nebo bramborového salátu.

Členové Komise vybírají vhodnou odrůdu tímto způsobem proto, aby předešli případným stížnostem na kvalitu brambor. „Nelze vybírat suroviny pouze podle ceny,“ konstatoval zástupce studentské komory Akademického senátu Masarykovy univerzity Lukáš Buchta.

Někteří studenti by uvítali spíše hodnocení způsobu přípravy. „Záleží mi zejména na tom, aby brambory v menze nerozvařili nebo nepřesolili,“ řekla studentka Masarykovy univerzity Lenka Adamíčková.

Hodnocení různých odrůd brambor probíhá každé čtvrtletí. Do úterní soutěže se přihlásily dvě společnosti. Podle vedení Správy kolejí a menz se obvykle vybírá z většího množství dodavatelů.

Klíčová slova: Masarykova univerzita, menza, brambory

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.