02.03.2015 16:05


Kometa porazila Hradec potřetí v řadě a ve čtvrtfinále ji čeká Zlín

Autor: El-Talabáni Patrik | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Závěrečné kolo hokejové Tipsport Extraligy přineslo bitvy, které stanovily konečné pořadí v tabulce. Brno přivítalo na svém ledě Hradec Králové. Branky padaly jen během první poloviny utkání a dvěma góly se blýskl brněnský Jan Hruška, díky čemuž si Kometa zajistila třetí místo v tabulce.

Audio

    Audio záznam z tiskové konference
         
    Autor: Patrik El-Talabáni

Brno - Od první minuty se hrálo ve vyšším tempu, než by odpovídalo poslednímu kolu, více ze hry měli domácí. Mírný tlak Komety měl za následek zbrklé vyhození kotouče mimo hrací plochu v podání Vašíčka, který tak nabídl Brnu první početní výhodu. Domácí ji však zahráli prachbídně a téměř nevystřelili na bránu. Do větší šance se dostal až v desáté minutě brněnský Káňa, ale Kacetlovu svatyni přestřelil. O půl minuty už se domácí radovat mohli. Jan Hruška nahodil puk před bránu Mountfieldu, kde o něj marně bojoval Vojtěch Němec. Po sérii odrazů se černá pryž dostala zpět před osamoceného Hrušku, který vymetl všechny pavučiny v pravém horním rohu hradecké brány. Kometa najednou ožila a začala Hradec svírat, z čehož plynulo další vyloučení hostů, kdy byl za sekání vyloučen Skokan. Dvacet vteřin před koncem třetiny se dostal do šance Mrázek, ale hradeckého gólmana nepřekonal. Ten však při zákroku fauloval a dostal dvě minuty za podražení.

Děkovačka brněnských hokejistů. Foto: Patrik El-Talabáni

Kometa hned v úvodu druhého dějství zamkla při přesilovce Mountfield v jeho obranném pásmu. Už po osmadvaceti vteřinách našel Hanzlík u mantinelu Hrušku, který prostřelil Kacetla k bližší tyči a fanoušci se mohli radovat znovu. Pokračující tlak Brna zbrzdil faul Buriana a Hradec dostal první početní výhodu. Situaci domácí zvládli, ale sotva jejich oslabení skončilo, dopustil se dalšího faulu Jakub Koreis. V té měl nejprve velkou šanci Pláněk, ale domácí obrana situaci vyřešila. Vzápětí se trhnul Hruška, který upaloval vstříc hradeckému brankáři. Zakončení mu nevyšlo, jelikož byl faulován a rozhodčí ani na sekundu neváhal a nařídil trestné střílení. Toho se musel ujmout sám Hruška, který tak měl na hokejce hattrick, pokus do bekhendu mu ale nevyšel a skóre se nezměnilo. Od toho momentu začal Hradec pomalu být aktivnější a přebírat otěže zápasu. Brno mělo problém přejít s kotoučem přes modrou čáru soupeře. Vše vygradovalo ve dvaatřicáté minutě, kdy Hradec zamkl Kometu v jejím obranném pásmu. Beránek dostal excelentní přihrávku na levý kruh, odkud pohotově vypálil a prostřelil Marka Čiliaka. I zbytek třetiny měli ze hry více hradečtí, největší šanci měl Valcourt, ale brněnský brankář odolal.

Třetí část už se nesla v klidnějším tempu a utkání se spíše dohrávalo, i když Hradec se o vyrovnání stále snažil. Oba týmy měly spíše propagační pokusy, Leoš Čermák byl chvíli osamocen na pravé straně, ale hradeckou branku přestřelil. Nejvíce vzrušení tak vyvolala jen informace, že v Brně je opět vyprodáno. Pět minut před koncem si dvakrát vyměnili puk domácí Němec s Ptáčkem, ale první jmenovaný z dorážky neuspěl. Hosté zkusili minutu před koncem ještě hru bez brankáře, ale největší šanci měl znovu Hruška, který těsně minul hradeckou klec.

Brno utkání zvládlo a díky tomu se udrželo před Spartou, která taktéž uspěla proti Třinci. Kometa  tak v repríze loňského finále vyzve ve čtvrtfinále aktuálního mistra PSG Zlín. Naopak Hradec skončil na šestém místě a v prvním kole play-off jej čeká pražská Sparta.

Ohlasy trenérů:

Petr Draisaitl (Mountfield HK): Tyhle zápasy jsou těžké, chtěli jsme přijet bez nějakých velkých spekulací. Hrál se solidní zápas a hlavně pořád ještě hokej. Rád bych Kometě pogratuloval ke skvělému umístění i přes špatný start do sezóny a rád bych Brnu popřál hodně štěstí v play-off.

Karel Beran (HC Kometa Brno): Hradec je výborné defenzivní mužstvo, což se dnes potvrdilo, jelikož moc gólů nepadalo. Také bych chtěl Hradci pogratulovat, protože není jednoduché si přímo zajistit play-off a třeba se potkáme někde ve finále.

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.