14.04.2011 10:28


Kometa nad Brnem pohasíná

Autor: Barbora Kučerová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Ekonomika

Brněnští hokejisté promarnili výborně rozjetou sezonu a zklamali tisíce fanoušků. Nyní je chtějí přilákat zpět předraženými lístky.

Kometa bývala pro astrology symbolem velkých událostí. Pro hokejové fanoušky bývala symbolem úspěšného Barbora Kučerová.klubu. Nyní je však jedním velkým zklamáním. Hokejisté z týmu HC Kometa Brno měli na podzim našlápnuto k nečekanému úspěchu. Teprve druhý rok po návratu mezi českou hokejovou elitu si skvělými výsledky bruslili pro titul. V modernizované Hale Rondo byly každý týden tisíce fanoušků svědky dobrého hokeje a sebevědomých výsledků Brňanů. O étosu Komety se mluvilo a psalo všude. Kvalitní tým se vezl na vlně úspěchu poháněn masou nadšených a věrných fanoušků.

 Stejně nečekaně a strmě, jak Kometa vylétla vzhůru, začala zase padat. Od poloviny prosince zavírali fanoušci na zápasech oči. Jejich klub prohrál několik zápasů v řadě a herní optimismus byl ten tam. Brněnská mizérie skončila účastí v play out. Slibně rozjetou sezonu dokončila Kometa na jedenáctém místě tabulky a nechala za sebou mnoho zklamaných fanoušků.

Obměněné vedení klubu se s médii bavit příliš nechce. Sebevědomě však prohlašuje, že našlo cestu z marastu. Má jí podle všeho být mimo jiné nový obchodní manažer Kamil Brabenec, kterého si šéf klubu Libor Zábranský vytáhl přímo z ledu. Právě Brabencovi mnozí fanoušci adresují výtky ohledně znatelného zdražení vstupenek na příští sezonu. Za permanentku na zápasy Komety teď všichni zaplatí o dva tisíce korun více než loni. Zdražily se i běžné lístky na zápasy. Fanoušci se bouří, dokonce i ti nejvíce oddaní. „Je to podraz,“ ozývá se ze všech stran. Nezkušený nováček Brabenec však s tímto krokem nemá moc společného. Politiku klubu řídí hlavně velký bos Zábranský.

Libor Zábranský toho pro brněnský hokej udělal dost, vytáhl jej doslova z bahna. O jeho zásluhy se s ním nikdo přít nechce. Faktem však zůstává, že lístek na hokej v Brně bude příští sezonu stát téměř tolik jako lístek na zápas české hokejové reprezentace. A kvalita jedenáctého českého klubu se s národní elitou dá jen těžko porovnávat. Zábranský se ohání cenami lístků v jiných špičkových českých týmech, očekávaným zvyšováním DPH a zároveň snižováním rozpočtu klubu na příští rok. Tvrdí, že chystá jít s rozpočtem dolů až o třicet procent.

Šetřit se musí. Všude. Tím pádem budou ale šetřit i hokejoví fandové. Minimálně polovinu Rondo Arény pravidelně zaplní studenti, a ti každou sto korunu navíc cítí jako velký problém. Řeč ale není jen o studentech, zdražování vstupenek se dotkne velké většiny příznivců dobrého hokeje. Vedení Komety se k fanouškům nezachovalo fér. Byli to do velké míry právě oni, kdo stál za skvělou atmosférou a pohodou týmu na začátku sezony. Není možné se zbavit dojmu, že kolektiv lidí se Zábranským v čele využil brněnského hladu po hokeji. Patnáct let se v Brně pořádný hokej nehrál. Teď lidé logicky hltají každou příležitost užít si hokejové podívané i jinak než jen z křesla svého obývacího pokoje či z výčepu nejbližší hospody vybavené televizí. Zábranský je obchodník a jako takový musí přece vědět, že každé zdražení je věcí nabídky a poptávky. I když je poptávka dlouhodobá a vysoká, nemůže si dovolit podvést odběratele nadhodnocením nabídky, která ještě začne vykazovat znaky zmetkovosti.

Český národ je národ hokejový. A fanoušci jsou svému týmu věrní, i když se nedaří. Budou stále chodit a doufat, že se to zlomí. Nedá se tedy očekávat, že i přes razantní zdražení vstupenek a nepříliš atraktivní hru přijde Kometa o většinu pravidelných diváků. Jisté ale je, že davy v Rondu prořídnou. Zredukují se hlavně o fanoušky z určitých sociálních skupin. Alespoň ze začátku sezony. Pokud Kometa nechytí druhý dech a nevstoupí do nového roku lačná po vítězství, odrazení fanoušci se budou vracet jen velmi těžko a ti skalní začnou pochybovat.

Klíčová slova: hokej, HC Kometa Brno, fanoušci, vstupenky, DPH,

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.

Přehled komentářů

Linda Bukovská | 15. 07. 2012, 17:10
Heleďte se, fandím Kometě od té doby, co je v extralize. Nikdy předtím takhle neválely. A teď vy o nich napíšete, že jsou jedním velkým zklamáním? Kdo vám tohle nakecal? Nepište prosím vás blbiny, ano?
Linda Bukovská | 15. 07. 2012, 17:02
Tohle je jedna velká blbost. To, co tady říkáte. Představte si, co to dalo za práci hokejistům udělat ze sezony stříbrnou. Nějací fanoušci můžou být sice naštvaní, ale nechápu, proč. Proč by teda po posledním finálovém souboji řval celoý stadion: "pro nás jste mistři..."???? Tohle mi vysvětlete. Pište prosím vás o něčem, co je pravda, a ne nějaké ubohé blbosti. Linda Bukovská