23.03.2018 16:51


Komentář: Kometa drží trumfy, její forma nahání strach. Jako před rokem

Autor: Ondřej Zoubek | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Brněnští hokejisté v prvním kole play-off smetli Vítkovice a připomněli loňské zlaté tažení. Letošní ročník se téměř neliší. Kometa v základní části nepatřila k nejlepším, ale v březnu přišel její čas. Po postupu do semifinále už je favoritem. 

Fanoušci Komety sní o obhajobě titulu.

Ulice Brna brázdí modrá šalina, fanoušci zdobí auta proprietami v klubových barvách, v hospodách se vzrušeně debatuje o hokeji. Extraligové play-off zasáhlo moravskou metropoli naplno a atmosféra se v lecčem podobá loňskému roku. Také tehdy předváděla Kometa v dlouhodobé části nevyrovnané výkony, ale ve čtvrtfinále spláchla Spartu 4:0, i když série nezačínala na jejím kluzišti. Letos odnesly totéž nebohé Vítkovice.

Brňané zvládli lépe těsné zápasy v Ostravě, doma nedali sokovi šanci a postoupili v nejkratší možné době. Vítkovice se do play-off vrátily po třech letech a nestihly se ani rozkoukat. Kometu nerozhodila soupeřova agresivita nebo provokace po přerušení hry, tolik typické pro vyřazovací boje. Naopak to byla ona, kdo si brzy mohl pískat a pošklebovat se. Že jsou emoce vyšponované na maximum dokázala po druhém mači třeba slovní roztržka Martina Erata a Petera Tršky, spoluhráčů z loňské zlaté brněnské sezony.

Zápasy v Rondu už byly zcela v brněnské režii, zdecimované Vítkovice se na velký odpor nezmohly. Do skvělé formy se rozchytal Marek Čiliak, obrana řízená Ondřejem Němcem a Jakubem Krejčíkem šlape na výbornou a zdaleka není jen o těchto hráčích. Útočná síla je nezměrná, rozložená do všech čtyř formací. Erata, hrajícího v Brně možná poslední sezonu, doplňují Hynek Zohorna, Martin Zaťovič nebo Jan Hruška. Na konci smrtících přesilovkových kombinací běžně číhá mladý střelec Martin Nečas. Před play-off doplnil tým Petr Holík a zatím se jeví jako opravdové eso.

Říká se, že obhájit titul bývá mnohem těžší, než ho poprvé získat. V tomto případě to nemusí být pravda. Mužstvo Komety se za rok takřka nezměnilo, hráči o týmových kvalitách dobře vědí a klíčové momenty zvládají jako nikdo jiný (v součtu s loňským play-off mají v rozhodující fázi sezony bilanci 16 výher a dvou porážek). Když vítkovický brankář Patrik Bartošák poslouchal posměšné zpívání brněnských fanoušků Vítek jede na dovolenou!", hořce se pousmál. Nevím, co na Kometu platí. Vždycky si výsledek pohlídají. Netuším, jak je porazit," povzdechl si. Najde recept někdo jiný?

Možná ano, třeba příští soupeř Kometu, poletující po roce zase hodně vysoko, sestřelí, nicméně po čtvrtfinále se karta obrátila. Svěřenci Libora Zábranského jsou rázem i z pátého místa největším favoritem. Podzimní trápení je zapomenuto, mistrovskou kocovinu vyleželi v Brně rychle a už mají zase žízeň. Trumfy drží v rukách a nahánějí strach. Stadion se znovu plní až po střechu, což nebývalo v průběhu sezony zvykem. Nájezdníky vítají nápisy Vítejte v pekle". Kometa věří, že nelžou a že zde ještě dva soupeře uvaří. Našlápnuto má výtečně, ale pořád jí zbývá udělat osm kroků.

Klíčová slova: hokej, HC Kometa Brno, Tipsport extraliga, play-off, čtvrtfinále, HC Vítkovice Ridera

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.