09.10.2017 14:18


Koleje na náměstí Míru jsou opět o něco hezčím místem

Autor: Tereza Vlčková | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Studenti se během prvních říjnových dnů nastěhovali do nově zrekonstruovaných kolejí na náměstí Míru. Rekonstrukce trvala přes léto a protáhla se o dva týdny.

Koleje na náměstí Míru prošly letos v létě rekonstrukcí. Foto: Tereza Vlčková 

Brno – Před šesti lety se koleje „na Míráku“ umístily v anketě České televize na předposledním místě v žebříčku kvality kolejí po celé České republice. Situace se od té doby značně zlepšila a poslední opravy udělaly z kolejí zase o něco příjemnější místo. „Je pochopitelně mnohem lepší bydlet v hezkém prostředí, takže teď se tady cítím ještě více jako doma. Zabydlela jsem se ovšem už předtím," říká studentka Fakulty sociálních studií Anežka Součková, která na kolejích na náměstí Míru bydlí už druhým rokem a jinam by nechtěla.

Práce byly zahájeny na začátku července, původně bylo dokončení plánované na konec srpna, ale z důvodu narušení statiky se rekonstrukce protáhla," říká manažerka provozu ubytovacích služeb Jana Hradilová.

Koupelny a záchody byly původně propojené, nyní jsou samostatně ve dvou neprůchozích místnostech. Studenti si pochvalují i velká zrcadla v umývárnách a oddělené a uzavíratelné sprchy s prostorem na převlékání, které jim oproti původním třem sprchám na patro oddělených jen závěsem poskytují daleko větší soukromí. „Chybí mi tam jen nějaké stolky nebo další háčky na věci,“ říká Eliška Michalcová, která je jinak s novým stavem kolejí také spokojená.

Náměstí Míru přiléhá k poklidné vilkové Masarykově čtvrti, Kraví hoře a Žlutému kopci. Tato lokalita je poklidná a pro studenty je výhodná i dostupností tramvají. Například na Fakultu sociálních studií se dostanou za šest minut, na Filozofickou fakultu za deset minut.

Anežka Součková první dva týdny semestru bydlela v náhradním ubytování v Komárově. Kromě vzdálenosti do centra jí na Komárově vadilo ještě několik věcí. „Komárov je oproti kolejím na náměstí Míru víc anonymní. To asi tím, že je větší. Na druhou stranu se tam bydlí v buňkách, takže koupelna a kuchyň sdílí většinou okolo osmi lidí, což může být pro někoho příjemnější, než se o sociální zařízení dělit s celým patrem,“ dodává.

Podle Správy kolejí a menz je ubytovací kapacita kolejí na náměstí Míru kolem dvou set padesáti lůžek rozdělených většinou do čtyřlůžkových pokojů. Všechny pokoje mají vlastní lednici a nábytek a je na nich k dispozici internetová přípojka. V budově se nachází i klubovna nebo studovna. 

Klíčová slova: koleje, náměstí Míru, univerzita, bydlení

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.