09.10.2016 17:06


Knihovna na FSS nabízí nové seminární studovny, rychlejší internet i tašky na knihy

Autor: Michaela Nárožná | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Studentský servis

Vedení knihovny Fakulty sociálních studií na Masarykově univerzitě přichází do nového semestru se spoustou změn a nových nápadů. V suterénu knihovny nechali přes prázdniny vybudovat dvě nové seminární studovny, v prostorách knihovny můžou studenti najít čtyři nové multifunkční tiskárny a použít rychlejší internet. Nejnověji mohou studenti také využít tašky poskytované v knihovně ke snadnějšímu vypůjčení většího počtu knih.

Knihovna Fakulty sociálních studií se v novém semestru představí s mnoha novinkami. Foto: Michaela NárožnáBrno - V Ústřední knihovně Fakulty sociálních studií mohou studenti od nového semestru využívat již tři seminární studovny, rychlejší internet, čtyři nové multifunkční tiskárny a nejnověji také tašky usnadňující vypůjčení knih. Návštěvníci knihovny také mohou požádat o sluchátka, lanka proti krádeži notebooku, nebo si uložit své věci do uzamykatelné skříňky.

Dvě nové seminární studovny nechalo k té první vedení knihovny díky velkému zájmu studentů vybudovat přes prázdniny. Jsou menší než původní studovna a návštěvníci knihovny si je zatím nemusí rezervovat. Navíc si můžou posedět i v tzv. „chill-out zóně“, kde jsou sedací vaky a šachový stolek. „Na seminární studovnu a nová diskusní zázemí je ohlas velký,“ nechala se slyšet vedoucí knihovny Irena Šléglová.


Knihovna Fakulty sociálních studií se v novém semestru
představí s mnoha novinkami. Foto: Michaela Nárožná

Za nové prostory ke studiu je ráda například studentka psychologie Maria Gubová: „V studovnách jsem ještě nebyla, ale myslím, že je super, že tu jsou. Můžeme je využít, až třeba budeme pracovat na nějakém projektu.“ Zájem o nové studovny chce vedení knihovny testovat do Vánoc, poté se rozhodnou, jestli si návštěvníci budou muset rezervovat i je.

Čtyři nové multifunkční tiskárny už fungují, ještě ale ne na sto procent. „U tiskáren bych zatím jen ocenila jejich moderní design. Jsme stále v testovacím provozu, se všemi plusy a hlavně mínusy, ale věříme, že Ústav výpočetní techniky intenzivně pracuje na doladění všech nedostatků,“ okomentovala tiskárny Irena Šléglová. Spokojenost s rychlejším internetem bude mít vedení možnost otestovat, až budou koncem roku plně obsazeny studovny.

Nejnovějším přírůstkem do knihovny jsou tašky různých barev umístěné po celé knihovně. Doprovázet je bude slogan Půjč si mě. „Ten bude znamenat, že do tašek lze vkládat větší objem knížek nejen pro snadnější přesun po knihovně a k výpůjčnímu pultu, ale tašky si lze zapůjčit i domů,“ vysvětlila Irena Šléglová. V komentářích na facebookových stránkách knihovny už někteří studenti vyjádřili z nových tašek nadšení.

Kromě těchto novinek připravuje vedení knihovny i workshop pro doktorandy. Ten se bude věnovat jednomu z témat, která byla probírána na setkání pod názvem Na kafe s knihovnou, které proběhlo na začátku semestru. „Ze strany doktorandů je stále více zájem o individuální konzultace,“ zmínila Šléglová. V prosinci navíc proběhne již tradiční akce Votoč knihu, která je i pro zaměstnance fakulty. Na tu může každý přinést knihy, které již nechce, a vybrat si za to nějaké, které přinesli ostatní.

Ústřední knihovna Fakulty sociálních studií nabízí návštěvníkům asi sedmdesát pět tisíc publikací. Studenti také můžou knihovníkům na internetových stránkách knihovny navrhnout koupi nových titulů. K tomu si již pátým rokem fakulta vypisuje kurzy, díky nimž se účastníci naučí zacházet s informacemi. Ty jsou tento semestr určeny pro studenty mediálních studií a žurnalistiky, mezinárodních vztahů, psychologie a sociální politiky a sociální práce.

Klíčová slova: knihovna, fss, masarykova univerzita

Fotogalerie">

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.