08.04.2014 13:51


Když nohy po víkendu neposlouchají

Autor: Vágnerová Dominika | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Sport

Někdo o víkendu rád odpočívá, jiní dají přednost nadupanému víkendovému pobytu se sportem. Náchodští trenéři z fitness centra Bavte se pohybem, si připravili nejrůznější typy lekcí, aby potěšili ženy i muže. Víkend byl však i ve znamení dobrého jídla a zábavy.

Deštné v Orlických horáchPo náročném pracovním týdnu míří padesátka sportovních nadšenců do hotelu Alfa v Orlických horách. Cílem není si odpočinout, ale dát tělu maximálně zabrat pod vedením zkušených trenérů z náchodského studia Bavte se pohybem. Mezi účastníky jsou hlavně ženy všech věkových kategorií, ale našlo se i pár odvážných mužů.

Trenér Kuba při lekci sebeobrany. Foto: Dominika VágnerováHned po ubytování se všichni podle svých možností a chuti zapisují na nejrůznější lekce od zumby, přes posilování, až po sebeobranu. Ještě před večeří se koná první společná hodina v maskách. Na jumpingu neboli trampolínkách sklízí největší ovace trenér boxu Kuba ve své masce lesní víly, kterému se při každém skoku zvedá sukně. Po první lekci někteří relaxují v bazénu nebo sauně, jiní se chystají na večeři. Po polévce, hlavním chodu a výborném dezertu mají všichni drobné výčitky. Na sobotu je ale naplánováno celkem sedm lekcí, takže menší energetické zásoby se neztratí. „Vaří tu opravdu výborně, musím se zeptat kuchaře na pár receptů,“ říká účastnice Renata při večeři. Únava na sebe po vydatném jídle nenechává dlouho čekat, a tak je kolem jedenácté hodiny na chodbách hotelu pusto a všichni spí.

Prvními sobotními lekcemi jsou bosu a body form se sympatickou trenérkou Mončou. Na začátku blondýnka s postavou, která je snem každé ženy, všechny ujišťuje: „Důležité je, aby vás cvičení bavilo, pokud vám některé cviky nevyhovují, odhoďte zátěž nebo je nedělejte vůbec.“ Po ránu jsou ale všichni odpočatí a nabuzení, proto do toho dávají maximum. Před obědem následují ještě dvě novinky a to pump-up cvičení se čtyřkilovou tyčí a tabata intenzivní intervalový trénink. Tabata střídá pohybovou a odpočinkovou fázi, pro představu 25 sekund dřepy s výskokem a 10 sekund pauza. Další cviky jsou například výpady vpřed s přeskokem nebo kliky. Jedna série se skládá ze čtyř cviků a má dvě opakování. „Na tabatu nejdu, loni jsem po ní měla svalovou horečku a tři dny jsem trpěla jako zvíře,“ vzpomíná Bára. Spolu s trampolínkami je asi tím nejnáročnějším, čím si tu účastníci projdou.

Odpolední nenáročná hodina zumby. Foto: Dominika VágnerováPo vytouženém obědě se projevuje první vlna únavy a někteří se odhlašují z lekcí a vyrážejí raději na procházku. Nicméně pořád je hodně zájemců, a tak začíná kruhový trénink pod vedením Petry. „Dávej! Dávej! Ještě 15 vteřin!“ hecuje zpocené a udýchané sportovce. Vhodně zvoleným programem je sebeobrana pod vedením Kuby, policisty, který si nebere servítky a rozdává rady, jak se co nejlépe vypořádat s protivníkem. Dámy na sobě zkouší různé chvaty a dobře se baví. Následují ještě trampolínky a zumba, kde už je únava patrná snad na všech, ale přesto jim z tváří nemizí úsměv. „Máme party, tak si zatancujme a dobře se pobavíme,“ říká věčně usměvavá lektorka Monča.

Před večeří zbývá čas jen na saunu a pak už se účastníci převlékají do masek. V jídelně začíná zábava, hraje hudba a tancuje se až do tří do rána. Všichni jsou předávkovaní endorfiny, a tak vytěsňují své každodenní starosti a nechávají se strhnout jedinečnou atmosférou.

Nedělní ráno už je ve znamení ztuhlých a bolavých svalů. Trhaná chůze ze schodů v podání některých připomíná spíše bizarní taneček. Organizátorky už ani nepočítají s tím, že se někdo odváží na poslední lekci s názvem břišní pekáč. Přesto se tu pár odvážlivců pokouší najít poslední zbytky sil. Jiní už si pomalu balí kufry. I když fyzicky naprosto zničení, tak spokojení odjíždějí domů vstříc novému pracovnímu týdnu.

Klíčová slova: Bavte se pohybem, Tabata, Alfa resort

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.