08.05.2020 22:28


Kariérní centrum pomáhá na dálku. Studenty připraví na online pracovní pohovor

Autor: Kateřina Milotová | Kurz: Online Stisk | Kategorie: Univerzita

Přehledný životopis a zdařilý pracovní pohovor mohou být klíčem k úspěchu. V současné koronavirové době firmy komunikují se zájemci o práci převážně na dálku. Poradci Kariérního centra Masarykovy univerzity proto radí, jak se vypořádat se stresem, zvládnout online pohovor a nastartovat kariéru.

Kariérní centrum MUNI radí studentům s budoucí kariérou (Zdroj: fotobanka Pixabay)

Brno – Co budu dělat po škole? Najdu ve svém oboru uplatnění? Podobné otázky trápí nejednoho studenta. Ještě více to platí v době koronaviru, která přináší nejistotu na trh práce. Se svými dotazy se studenti mohou obrátit na Kariérní centrum Masarykovy univerzity, kde jim odborníci poradí co dál.

Kariérní centrum studentům nabízí vzdělávací kurzy, workshopy nebo kariérní poradenství. V současnosti centrum funguje kvůli pandemii koronaviru v omezeném režimu. „Služby, které je možné poskytovat dálkově, jsou nyní v online formě – místo klasických kurzů nabízíme online webináře, kariérní konzultace se konají na dálku a zájemci procházejí nanečisto online osobním pohovorem,“ uvádí koordinátorka vnějších vztahů centra Hana Cukrová. Na Kariérní centrum se mohou obrátit jak studenti Masarykovy univerzity, tak její absolventi.

Zájemci mohou také využít online poradnu na facebookových stránkách Kariérního centra. „Naši odborníci odpovídají každý všední den od 11:00 do 13:00. Otázky mohou studenti zasílat kdykoliv, právě ve zmíněném čase ale poradci reagují okamžitě,“ vysvětluje koordinátorka Hana Cukrová.

Na Kariérní centrum se obrací i studenti, kteří váhají nad svým dalším směřováním. „Chtěla jsem se zeptat na všechny možnosti uplatnění v budoucnu – pokud bych školy zanechala,i kdybych zůstala,“ říká studentka žurnalistiky a sociální antropologie Kateřina Rakúsová. 

Nejprve se s poradkyní Kariérního centra setkala osobně, po vypuknutí koronavirové krize už na dálku pomocí videohovoru. „Kvalita online sezení je v porovnání s osobní schůzkou vyrovnaná. Paní poradkyně se mi opravdu snažila pomoci různými způsoby,“ říká studentka a zároveň doporučuje, aby se na poradnu lidé obraceli nejlépe již s konkrétními otázkami.

Centrum mimo poradenství nabízí i kurzy. Ty v jarním semestru 2020 kvůli pandemii koronaviru probíhají distanční formou. Zaměřují se především na otázky ohledně kariérního směřování, přípravy na trh práce nebo práce se stresem. „Některé z připravovaných kurzů vedeme my, kariérní poradci centra, na jiných spolupracujeme s externími odborníky,“ říká poradce Kariérního centra Vojtěch Očenášek. Společně s dalšími experty pomáhá studentům objevovat jejich silné a slabé stránky nebo jim radí, jak se připravit na přijímací řízení.

Aktuálně se mohou zájemci hlásit na kurz s názvem Jak v době pandemie vypadají pohovory a jak se na ně připravit? s personální manažerkou společnosti Frank Bold. Během online webináře 14. května se zájemci mimo jiné dozví, jak udělat dobrý první dojem na náborového specialistu. „Přihlášení na kurzy doporučuji zejména pro jejich dostupnost a také proto, že nyní mají studenti příležitost si na dálku zlepšovat své znalosti o trhu práce, který se neustále proměňuje,“ vysvětluje poradce Očenášek. Pokud se na webinář přihlásí více lidí než je kapacita kurzu, opozdilcům poradci pošlou záznam semináře na e-mail.

V neposlední řadě Kariérní centrum nabízí službu CV Clinic, díky které mohou studenti s odborníky konzultovat svůj životopis, motivační dopis nebo třeba profil na sítích jako LinkedIn a JobCheckIN.

Klíčová slova: online poradenství, Kariérní centrum, MUNI

Fotogalerie

Hodnocení příspěvku

1 | 2 | 3 | 4 | 5 (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

Vkladání nových komentářů skončilo.